5. Окрім електровимірювальних приладів магніто- електричної системи існують вимірювальні при- лади електродинамічної та електромагнітної систем. У вимірювальних приладах електро- динамічної системи (рис. 2) замість постійного магніту використовують електромагніт. Дія ви- мірювальних приладів електромагнітної си- стеми (рис. 3) базується на явищі втягування феромагнітного диска в проміжок нерухомої ко- тушки зі струмом. Розгляньте рис. 2 і 3 та спро- буйте пояснити, як працюють подані прилади. Якщо треба, зверніться до додаткових джерел інформації.
Ответы
Ответ:Прилади електродинамічної системи. Робота приладів електродинамічної системи ґрунтується на взаємодії магнітних полів провідників зі струмами: два провідники із протилежно спрямованими струмами взаємно відштовхуються, з однаково спрямованими струмами – притягуються.
Принцип дії приладу електродинамічної системи пояснюється на рис. 6.13.
Вимірювальний механізм складається з двох котушок: нерухомої і рухомої, розташованої всередині нерухомої котушки. Рухома котушка розташована на одній осі зі стрілкою, крилом повітряного заспокоювача і двома спіральними пружинами. При проходженні струму Iн по нерухомій котушці і струму Ip по рухомій котушці між ними виникає сила взаємодії; при цьому на рухому котушку діє пара сил, що викликає її поворот. За постійного струму момент сил і кут повороту рухомої котушки є пропорційними добутку струмів у котушках.
Електродинамічна система застосовується в амперметрах, вольтметрах та ватметрах змінного струму. Залежно від призначення приладів, їх котушки з’єднуються по-різному:
– в амперметрах, розрахованих на малий струм (до 0,5 А), обидві котушки вмикаються послідовно, а для струму більше 0,5 А – паралельно;
– у вольтметрах обидві котушки завжди вмикаються послідовно;
─ у ватметрах котушки не з’єднані електрично і мають по дві зовнішні клеми для підключення до мережі. Відносно приймача нерухома котушка (струмова котушка) включається послідовно, а рухома котушка (котушка напруги) – паралельно.До позитивних якостей приладів електродинамічної системи слід віднести їх високу точність і можливість застосування в колах змінного і постійного струму.
Недоліки приладів електродинамічної системи: через складність виготовлення прилади мають високу вартість, через погані умови охолодження і власне споживання енергії електродинамічні механізми не повинні перевантажуватися.
Прилади електростатичної системи. Електростатична система вимірювального приладу є різновидністю плоского конденсатора. Відхилення рухомої частини є наслідком зміни ємності конденсатора.
Принцип дії приладу електростатичної системи пояснюється на рис.
Вимірювальний механізм складається з двох металевих ізольованих пластин 1 та 2, заряджених різнойменно, та рухомої пластини 3. До рухомої пластини 3 приєднано покажчик. Під дією напруги рухома пластина 3 відштовхується від пластини 1 та притягується до пластини 2. Покажчик показує зміну напруги.
Електростатична система застосовується у вольтметрах постійного та змінного струму.
До позитивних якостей приладів електростатичної системи слід віднести нечутливість до зовнішніх магнітних полів, можливість безпосереднього виміру великих напруг, мале споживання електричної енергії.
Недоліком приладів електростатичної системи є їх низька чутливість.
Объяснение:
Відповідь:
Пояснення:
На рис. 2 бачимо електровимірювальний прилад, де магніт замінений електромагнітом. Тут робота аналогічна, як описана в параграфі, адже електромагніт нічим не відрізняється від магніту.
На рис. 3 внутрішня котушка замінена феромагнетиком, котрий під дією зовнішнього кола проявляє магнітні властивості. Тобто знову нічого не міняється, маємо електромагнітну взаємодію між двома намагніченими предметами.