Предмет: Химия, автор: Ghost855

Унаслідок обробки сульфатною кислотою суміші цинку з цинк оксидом масою 1,6 г виділився водень об’ємом 448 мл (н.у.). Визначте масові частки компонентів суміші

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Zn + ZnO) = 1,6 г

V(H2) = 448 мл

Найти: w(Zn) - ?  w(ZnO) -?

Газ виділяється при взаємодії чистого металу з кислотою:

448 мл = 0,448 л

Складемо РХР:

х г                                          0,448 л

Zn +  H2SO4  =  ZnSO4 +  H2

n = 1 моль                        n = 1 моль            

M = 65 г/моль                 Vm = 22,4 л/моль

m = 65г                             V = 22,4 л

m(Zn) = 0,448 * 65 : 22,4 = 1,3 г

w(Zn) = m(Zn)/m(Zn + ZnO) * 100% = (1,3/1,6) * 100% = 81,25%

m(ZnО) = m(Zn + ZnO) - m(Zn) = 1,6 - 1,3 = 0,3 г

w(ZnO) = m(ZnО)/m(Zn + ZnO) * 100% = (0,3/1,6)*100% = 18,75%

Похожие вопросы