100 балів СРОЧНО написати ece "Коломийки або "перли розсипаного намиста"
Ответы
Объяснение:
Навчальна лекція
Значний розділ української народної пісенності становлять жартівливі пісні. Серед жартівливих пісень особливе місце посідають коломийки. Найчастіше назву цього різновиду пов’язують із прикарпатським містом Коломия, яке є культурним центром Гуцульщини. Назва міста походить від слова “коло”, а магічне коло в заклинаннях, танцях завжди мало особливий зміст.
Коломийки мають усталену мелодію, їх виконують здебільшого як приспівки до швидкого, динамічного, запального танцю, що також називається коломийкою та виконується або в парах, або в колі. Коломийка за походженням дуже давня, про що свідчать рукописні збірники кінця XVII століття.
Коломийки складаються з двох рядків, але слова в цих рядках розташовані так, щоб у кожному рядку було чотирнадцять складів. Цьому виду пісень притаманна двоплановість: образ, наявний у першому рядку, за аналогією чи контрастом підсилює смислове й емоційне значення думки, висловленої у другому рядку. Іноді перший рядок виконує функцію традиційного зачину. Часом дві чи три коломийок об’єднують в одну пісню.
У коломийках розкрито світ дзвінкої краси, чистих, піднесених почуттів, дотепів, іронії, жартів, доброзичливих або дошкульних влучних спостережень побутового характеру, глибоких соціальних узагальнень. Читаючи коломийки, мимоволі звертаєш увагу на їхню лаконічну форму, багатство змісту, дотепність та задушевність.
Отже, коломийка – це жанр української усної народної творчості: коротка пісня – римований вірш із двох рядків, кожен із яких містить по 14 складів. Обов’язковою є цезура (пауза) після 8 складу.
Римування рядків у коломийках переважно суміжне (парне), а рими – жіночі (із наголосом на передостанньому складі).
За змістом коломийки поділяють на такі основні цикли: дозвілля молоді, залицяння, родинне життя, жартівливі коломийки та сучасні коломийки. У всіх без винятку коломийках простежується жартівливий і життєствердний пафос. Пафос – це емоційно-оцінне ставлення до того, про що розповідають; пафос – це велика сила почуттів.
Колективна робота з опрацювання висловлювання видатних людей про коломийку
1. У коломийках бачимо сльози й радощі, турботи й забави, серйозні мислі й жарти нашого народу в різних його розверстуваннях, його сусідів, його соціальний статус, його життя від колиски до могили, його традиції і вірування, його громадські й етичні ідеали (І. Франко). 2. Коломийки – ніби розсипане намисто з перлів, що перекочуються з місця на місце й мерехтять, приваблюючи своїм блиском (І. Франко). 3. У коломийках асоціація полягає в тому, що різнорідні сприйняття, дані одночасно або одне за одним, не знищують взаємно своєї самостійності.., а, залишаючись самі собою, можуть поєднуватись так, що ми не уявимо собі одного, не уявивши другого (О. Потебня). 4. Коломийки “до танцю” створювались миттєво, у загальному, вогнистому колі. Тому не завжди логічно завершується рядок, не вмотивовуються паралельно нанизані вислови. людина народжувала пісню, і в повені танцю спліталися воєдино ритми музики й слів (О. Саламаха).
Виразне читання коломийок із розділу “дозвілля молоді”
Пошуково-дослідницька робота. завдання: відшукати коломийку, у якій:
1. Говориться про значення пісні-коломийки. 2. Ідеться про те, що коломийки можуть поліпшувати настрій. 3. Схвалено працьовитість. 4. ідеться про те, що існує безліч співанок-коломийок. 5. Говориться про кохання. 6. Говориться про те, що коломийки знають ще з колиски.
проаналізувати сюжет і композицію роману; розвивати літературознавчу компетентність, аналітичне мислення, вміння формулювати та обстоювати свою позицію, вміння узагальнювати та працювати в парі; прищеплювати інтерес до творчості Пушкіна. Компетентності, що формуються: предметні – […]...
ВЕСНЯНИЙ ВЕЧІР. МОЛОДІ ТУМАНИ – ВАСИЛЬ СТУС Весняний вечір. Молоді тумани. Неон проспектів. Туга ліхтарів. – Я так тебе любила, мій коханий. – Пробач мене – я так тебе любив. І срібляться озерами долини, Шовковий шепт пригашених калюж, Мені ти все життя, немов дружина, Мені ти все життя, неначе муж. – А пам’ятаєш? – Добре пам’ятаю. – А не забув? Чи.