Предмет: Химия, автор: Rina849

Визначити молекулярну формулу органічної речовини якщо відомі масові частки елементів, які складають цю сполуку w(C) = 92,6%, w(H) = 7,7%. Відносна густина пари цієї речовини за воднем дорівнює 39. ТЕРМІНОВО!!!

Ответы

Автор ответа: iartden
1

Ответ:

Для визначення молекулярної формули органічної речовини за відомими масовими частками елементів можна скористатися наступною формулою:

n(C) * 12 + n(H) * 1 = Mr

де:

n(C) - кількість атомів вуглецю в молекулі

n(H) - кількість атомів водню в молекулі

Mr - молярна маса речовини

В даному випадку, молярна маса речовини дорівнює:

Mr = 2 * 18 * 39 = 1744

Тому, молекулярна формула речовини має вигляд:

C_n * H_m = 1744

Для визначення кількості атомів вуглецю і водню в молекулі речовини, скористаємося наступними рівняннями:

n(C) * 12 = 0,926 * 1744

n(H) * 1 = 0,077 * 1744

Розв'язавши ці рівняння, отримаємо:

n(C) = 14

n(H) = 13

Отже, молекулярна формула речовини має вигляд:

C_{14}H_{13}

Ця речовина є насиченим вуглеводнем, який називається тетрадеканом.

Відповідь: C_{14}H_{13}

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: sviatunmaxim
Предмет: Математика, автор: ixtiyarabbasov858