Предмет: Химия,
автор: bebrikcetop100
Який об’єм (л) хлору необхідно витратити на повне хлорування 2 л метану (об’єми газів виміряні за однакових умов)?
Ответы
Автор ответа:
2
Реакція хлорування метану відбувається за рівнянням:
```
CH4 + Cl2 → CH3Cl + HCl
```
З одного моля метану (22,4 л) утворюється 1 моль хлористого метилу (22,4 л) і 1 моль хлороводню (22,4 л).
Для повного хлорування 2 л метану необхідно витратити 2 л хлору.
Відповідь: 2 л.
Розрахунок:
```
n(CH4) = 2 л / 22,4 л/моль = 0,0909 моль
n(Cl2) = n(CH4) = 0,0909 моль
V(Cl2) = n(Cl2) * Vm(Cl2) = 0,0909 моль * 22,4 л/моль = 2 л
```
```
CH4 + Cl2 → CH3Cl + HCl
```
З одного моля метану (22,4 л) утворюється 1 моль хлористого метилу (22,4 л) і 1 моль хлороводню (22,4 л).
Для повного хлорування 2 л метану необхідно витратити 2 л хлору.
Відповідь: 2 л.
Розрахунок:
```
n(CH4) = 2 л / 22,4 л/моль = 0,0909 моль
n(Cl2) = n(CH4) = 0,0909 моль
V(Cl2) = n(Cl2) * Vm(Cl2) = 0,0909 моль * 22,4 л/моль = 2 л
```
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
V(CH4) = 2 л
Найти: V(Cl2) - ?
Складемо РХР:
2 л х л
CH4 + Cl2 → CH3Cl + HCl
n(CH4) = V(CH4)/Vm = 2/22,4 = 0,09 моль
З РХР бачимо, що n(CH4) : n(Cl2) = 1 : 1, тому
n(Cl2) = n(CH4) = 0,09 моль
V(Cl2) = n(Cl2) * Vm = 0,09 * 22,4 = 2 л
Похожие вопросы
Предмет: История,
автор: bacievahalimat01
Предмет: Английский язык,
автор: bibi201018
Предмет: Английский язык,
автор: seraapticka07
Предмет: История,
автор: srmvmm