Предмет: Українська мова, автор: sofiamigunova00

48.1. Прочитайте мовчки текст. Перегляньте ще раз перших два абзаци тексту. Намагайтеся сформулювати все, про що говориться в цій час- тинi тексту, одним реченням. Визначте основну думку тексту. До яко- го стилю мовлення вiн належить? У якій ситуації спілкування можливе таке висловлювання? ОЧІ - БЕЗЦІННий дар Дивовижний дар природи - околюдини! Воно здатне розрізняти най- тоншi вiдтінки, найменшi розміри. Як же зробити, щоб у людини були зiркi очі? Спробуйте дні години без відпочинку пиляти дрова. Важко? А ось де- які люди можуть, не вiдриваючись, читати. Важко, дуже важко очам упоратись із таким навантаженням. Їм потрібно відпочивати. Як? По- працювали хвилин 20-25 i подивіться у вiкно, удалину. Після 45 хвилин роботи влаштовуйте собі перерву на 5-10 хвилин. Походіть по кімнаті, аробiть кiлька легких фiзичних вправ. Для очей шкідлива робота в сутінках. Проте вмикайте настільну лам- пу лише за умови, якщо вона у вас з абажуром, стоïть злiва, а потужність лампочки 40-60 ват. Дорогі друзil Пам'ятайте: наші очі - безцінний дар природи! Бере- жiть їх! (3 журналу). II. Порівняйте вашу вiдповiдь із поданим нижче зразком міркування. Мiркуйте. Перед нами текст публіцистичного стилю. Основна мета ви- словлювання - звернення із закликом до школярів берегти очі як дивовижний дар природи. Мовлення емоцiйне, образ- не. Таке висловлювання може бути використане в газетах, у публiчних виступах. Для текстів публіцистичного стилю характернi поширені звертання; використовуються форми дiсслiв теперішнього часу, часто вживають однину замість множини; спонукальні, oynuyul Deveug Ta iu.

Помогите пожалуйста!!​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: maksimkeli111
1

Ответ:

У лісі вечоріло. (…). - Інформація про час дії.Ми мовчки йшли глухими стежками. (…). - Опис маршруту руху героїв.І раптом з хащі вискочило щось велике. (…). - З'явлення непередбачуваного елементу.Добре, що в нас є захист. (…). - Захват життєвої ситуації та її розв'язання.

Тема тексту може бути пов'язана з пригодами в лісі та з наслідками, які можуть статися. Можливі мікротеми: вечірня пора; хащі; захист. Основна думка може бути про те, що у житті виникають непередбачувані ситуації, але з правильним захистом можна їм впоратися.

Тематичні речення та мікротеми допомагають зорієнтуватися у змісті тексту та побачити його структуру. Основна думка може бути розкрита в кінці тексту або бути підсумковою. Використання тематичних речень та мікротем сприяє яснішому та логічному викладу ідей в тексті

Объяснение:

Похожие вопросы
Предмет: Английский язык, автор: Аноним