Знайти засоби комічного у творі (гумор, іронія, сарказм, сатира). Скл. хар-ки героїв твору мандри гулливера Помогите пожалуйста
Ответы
Роман Д.Свіфта "Мандри Гулівера" це твір-пародія на англійську монархію. Тому він містить у собі різні засоби комічного.
Іронія – це насмішка, яка має зовні благопристойну форму.
Гумор – відображення смішного в доброзичливому, жартівливому тоні.
"...п'ять чи шість кандидатів просять у імператора дозволу розважити його та двір танцями на канаті, і той, хто найвище підстрибне і не впаде, одержує посаду".
"Імператор бере в руки палицю й тримає її горизонтально, а претенденти, ідучи один за одним, то стрибають через неї, то пролазять попід нею, туди й назад, залежно від того, підіймає чи опускає палицю імператор. ... Хто виконує всі ці штуки найдовше і з найбільшою спритністю, той дістає в нагороду синю нитку; другий приз - червона нитка; третій - зелена. їх носять замість пояса, двічі оперезавшись круг стану, і рідко трапляється вельможа, не прикрашений хоча б одним таким поясом".
"імператор ... вигадав собі дуже оригінальну розвагу. Він попросив мене стати ... і якнайширше розставити ноги... Потім він наказав своєму головнокомандувачеві вишикувати військо зімкнутими лавами і провести його церемоніальним маршем піді мною: піхоту по двадцять чотири чоловіки в ряд, а кінноту - по шістнадцять,- виставивши списи, з барабанним боєм і розгорнутими прапорами. В параді взяли участь три тисячі піхотинців та тисяча вершників. Його величність наказав, під страхом смертної кари, щоб кожен солдат під час параду поводився якнайчемніше щодо моєї особи. Це не перешкодило, проте, кільком молодим офіцерам, проходячи піді мною, глянути вгору. І, по правді признаюся, штани мої були тоді в такому жалюгідному стані, що ті офіцери мали підстави досхочу посміятись і подивуватися де з чого".
"... може здатися,... нібито в нас усе гаразд, насправді над нами тяжать два лиха - гострі партійні чвари всередині країни і можливий напад надзвичайно могутнього зовнішнього ворога. ... сімдесят місяців тому в нашій імперії утворилися дві ворожі партії - відомі під назвою Тремексенів і Слемексенів, від високих і низьких підборів на черевиках, чим вони відрізняються одні від одних".
Лемюель Гуллівер – головний герой твору “Мандри Гуллівера”. Гуллівер – судновий лікар, простодушний, наївний англійський хірург і мореплавець; з любові до пригод він відправляється в подорож до далеких екзотичних країнах.
Імператор Ліліпутії – монарх зростом трохи вище шести дюймів, якого вірні піддані називають “відрадою і жахом всесвіту”.
Флімнап – підступний, заздрісний лорд-канцлер казначейства Ліліпутії; в суді стає смертельним ворогом Гуллівера.
Рельдресель – головний секретар Ліліпутії по таємним справах, друг Гуллівера.
Король Бробдінгнега – миролюбний гігант, який, незважаючи на свою миролюбність, має постійну армію.
Гламделкліч – дочка фермера з Бробдінгнега, яка допомагає Гулліверу і поводиться з ним обережно, як з маленькою лялькою.
Лорд Мьюноді – умілий лапутятін, який впав у немилість при дворі через те, що його будинок не розвалюється, а поля приносять урожай.
Струльдбругі – раса нещасних безсмертних, єдине бажання яких – щоб їм дозволили помирати.
Еху – мерзотна раса мавпоподібних істот, які приймають Гуллівера за одного зі своїх.
Гуігнгнми – раса наділених розумом благородних коней, які правлять еху.
Педро де Мендес – чуйний португальський капітан, який намагається позбавити Гуллівера від ненависті до людства.