Предмет: Химия,
автор: d47crmsbqq
Нітратна кислота, що міститься в 50 г розчину з масовою часткою HNO3
6,3%, повністю прореагувала з цинк оксидом. Обчислити кількість речовини солі, що при цьому утворюється!!!
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(р-нHNO3) = 50 г
w(HNO3) = 6,3% або 0,063
Найти: n(Zn(NO3)2) - ?
Знайдемо масу нітратної кислоти в розчині:
m(HNO3) = m(р-нHNO3) * w(HNO3) = 50 * 0,063 = 3,15 г
Складемо РХР:
ZnO + 2HNO3 → Zn(NO3)2 + H2O
Обчислимо кількість речовини HNO3
n(НNO3) = m(HNO3)/М(HNO3) = 3,15/63 = 0,05 моль
З РХР бачимо, що n(НNO3) : n(Zn(NO3)2) = 2 : 1 , тобто
n(Zn(NO3)2) = 1/2n(НNO3) = 1/2 * 0,05 = 0,025 моль
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: misa78032
Предмет: История,
автор: l875189
Предмет: Физика,
автор: bzovskijvladislav
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: nakishevanazym
Предмет: Литература,
автор: toksikhaus