Предмет: Химия, автор: vojcehadr

Масова частка Хлору в продукті приєднання хлороводню до вуглеводню етиленового ряду становить 33,33%. Визначте молекулярну формулу вуглеводню та обчисліть об'єм водню, який може прореагувати із 7 г цього вуглеводню​

Ответы

Автор ответа: dyexfnf
1

Ответ:

Объяснение:

СₙH₂ₙ₊₁Cl загальна формула галогеналкану, отриманого в ході приєднання хлороводню до алкену.

Молекулярна маса складає 100%

М = (12ₙ+2ₙ₊₁ + 35,5)=100%

М(Cl) = 35,5 і це складає 33,33%

Тоді М(СₙH₂ₙ₊₁) = 100% -33,33% = 66,67%

х = 35,5 * 66,67 / 33,33 = 71

(12n+2n+1) = 71

14n = 71 - 1

14n = 70

n = 70 : 14

n = 5

Молекулярна формула вуглеводню: С₅Н₁₀ - циклопентан

Дано:

m(С₅Н₁₀) = 7 г

Найти: V(Н₂) - ?

n(С₅Н₁₀) = m(С₅Н₁₀)/М(С₅Н₁₀) = 7/70 = 0,1 моль

n(Н₂) =  n(С₅Н₁₀) = 0,1 моль

V(Н₂) = n(Н₂) * Vm = 0,1 * 22,4 = 2,24 л

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: Аноним
Предмет: Математика, автор: ifhksktflffuf