Обчисли масу солі, що утвориться в результаті взаємодії 50 г розчину, масова частка оцтової кислоти в якому 9 %, з необхідною масою калій гідроксиду
Ответы
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(р-нCH3COOH) = 50 г
w(CH3COOH) = 9% або 0,09
Найти: m(CH3COOK) - ?
Знайдемо масу CH3COOK у розчині:
m(CH3COOK) = m(р-нCH3COOK) * w(CH3COOK) = 50 * 0,09 = 4,5 г
Складемо РХР:
4,5 г х г
CH3COOH + KOH → CH3COOK + H2O
n = 1 моль n = 1 моль
M = 60 г/моль M = 98 г/моль
m = 60 г m = 98г
4,5г (CH3COOH) - х г (CH3COOK)
60г (CH3COOH) - 98 г (CH3COOK)
m(CH3COOK) = 98 * 4,5 : 60 = 7,35 г
Дано:
m р-ну(CH3COOH) = 50 г
ω(CH3COOH) = 9%
Знайти:
m(солі) - ?
Розв'язання:
1) CH3COOH + KOH → CH3COOK + H2O;
2) m(CH3COOH) = ω * m р-ну / 100% = 9% * 50 / 100% = 4,5 г;
3) n(CH3COOH) = m / M = 4,5 / 60 = 0,075 моль;
4) n(CH3COOK) = n(CH3COOH) = 0,075 моль;
5) m(CH3COOK) = n * M = 0,075 * 98 = 7,35 г.
Відповідь: Маса CH3COOK становить 7,35 г.