Дано:
m(CO2)=4.4 гр
n - ?
N - ?
V - ?
Ответы
Дано:
Маса газу CO2: m(CO2) = 4,4 г
Знайти:
Молярна кількість газу: n
Число молекул газу: N
Об'єм газу: V
Розв'язання:
Молярна маса газу CO2: M(CO2) = 12 + 2 * 16 = 44 г/моль
Молярна кількість газу:
n = m / M = 4,4 г / 44 г/моль = 0,1 г/моль
Число молекул газу:
N = n * NA = 0,1 г/моль * 6,02 * 10^23 моль^-1 = 6,02 * 10^22 молекул
Об'єм газу при нормальних умовах (20 °C, 101,325 кПа):
V = n * Vm = 0,1 г/моль * 22,4 л/моль = 2,24 л
Відповідь:
n = 0,1 г/моль
N = 6,02 * 10^22 молекул
V = 2,24 л
Дано:
m(CO2) = 4,4 г
Знайти:
n(CO2) - ?
N(CO2) - ?
V(CO2) - ?
Розв'язання:
1) n(CO2) = m / M = 4,4 / 44 = 0,1 моль;
3) N(CO2) = n(CO2) * NA = 0,1 * 6,02*10²³ = 6,02*10²²;
4) V(CO2) = n(CO2) * Vm = 0,1 * 22,4 = 2,24 л.
Відповідь: Кількість речовини CO2 становить 0,1 моль; число молекул - 6,02*10²²; об'єм - 2,24 л.