Правова ситуація 1. Гурченко В. (20 років) та Шумейко О. (17 років) скоїли адміністративне правопорушення, за яке закон передбачає застосування адміністративного покарання у вигляді адміністративного арешту на 15 діб. Таку справу розглядає суд. На підставі чого і ким буде відкрито провадження в цій адміністративній справі? Визначте предметну та інстанційну юрисдикцію суду в цій справі. Які рішення щодо Гурченко В. та Шумейко О. ухвалить суд?
Ответы
Предметна юрисдикція суду в цій справі полягає в розгляді адміністративних справ. Інстанційна юрисдикція зазвичай розпочинається з місцевого адміністративного суду, але може бути апеляційним і касаційним рівнями судової системи в залежності від конкретного законодавства вашої країни.
Щодо Гурченко В. та Шумейко О., суд розгляне докази і обставини справи, а також врахує їхній вік та інші обставини. Суд може прийняти одне з таких рішень: винесення вироку про адміністративний арешт на 15 діб для обох, винесення різних вироків для кожного з них, визнання їх невинними або застосування іншого адміністративного покарання відповідно до законодавства вашої країни. Рішення суду буде обґрунтоване на підставі правових норм і обставин конкретної справи.
Ответ:
На підставі чого і ким буде відкрито провадження в цій адміністративній справі?
Провадження в адміністративній справі може бути відкрито на підставі:
Заяви про порушення адміністративного правопорушення, яка подається до суду особою, яка вважає, що її права чи свободи порушені незаконними діями (бездіяльністю) суб'єкта владних повноважень.
Постанови про адміністративне правопорушення, яка виноситься уповноваженим на те органом (посадовою особою).
Документів, які містять відомості про адміністративне правопорушення, які надходять до суду з інших джерел, зокрема від органів внутрішніх справ, прокуратури, органів державного контролю та нагляду.
У даному випадку провадження в адміністративній справі буде відкрито на підставі постанови про адміністративне правопорушення, яка виноситься уповноваженим на те органом (посадовою особою).
Визначте предметну та інстанційну юрисдикцію суду в цій справі.
Предметна юрисдикція суду визначається категорією справи, яка розглядається. У даному випадку, оскільки за вчинене правопорушення законом передбачено застосування адміністративного покарання у вигляді адміністративного арешту, то предметна юрисдикція суду визначається статтею 222 Кодексу України про адміністративні правопорушення (КУпАП). Відповідно до цієї статті, справи про адміністративні правопорушення, за які законом передбачено адміністративне покарання у вигляді адміністративного арешту, розглядаються районними, районними у місті, міськими, міськрайонними судами.
Інстанційна юрисдикція суду визначається характером справи та ступенем її складності. У даному випадку, оскільки справа не є особливо складною, то вона буде розглядатися в одній інстанції.
Які рішення щодо Гурченко В. та Шумейко О. ухвалить суд?
Суд, розглядаючи справу про адміністративне правопорушення, може ухвалити такі рішення:
Визнати правопорушення невчиненим.
Визнати правопорушення вчиненим і застосувати адміністративне стягнення.
Закрити справу.
У даному випадку, оскільки Гурченко В. та Шумейко О. визнають свою вину, то суд, швидше за все, ухвалить рішення про визнання правопорушення вчиненим і застосування адміністративного стягнення у вигляді адміністративного арешту на 15 діб.
Однак, суд може також ухвалити рішення про закриття справи, якщо буде встановлено, що в діях Гурченко В. та Шумейко О. відсутні ознаки адміністративного правопорушення, або якщо вони вчинили правопорушення вперше і вину щиро визнали, а також вжили заходів щодо відшкодування завданої шкоди або усунення інших шкідливих наслідків правопорушення.