Предмет: Українська мова, автор: sguys2948

СРОЧНО!!!!! Поясніть значення стійких висловів (письмово) 1. Манна небесна; 2. Дамоклів меч; 3. нитка Аріадни; 4. шитий білими нитками; 5. дати гарбуза; 6. баляси точити; 7. і все-таки вона крутиться; 8. прийшов, побачив, переміг; 9. взяти ноги в руки; 10. під одну гребінку; 11. хоч мак сій; 12. як рак на горі свисне; 13. танталові муки; 14. вавилонське стовпотворіння; 15. внести свою лепту; 16. сізіфова праця; 17. за царя Гороха; 18. за тридев'ять земель.​

Ответы

Автор ответа: ivandoronin506
1

Объяснение:

1. Манна небесна - це вираз, який означає неочікуване, надзвичайно цінне або благодатне дарунок або благо. Він походить з Біблії, де манна була харчем, який Бог надавав ізраїльтянам у пустелі.

2. Дамоклів меч - це вираз, який означає надвислувову загрозу або небезпеку, що висить над кимось. Він походить з легенди про Дамокла, який сидів за столом під мечем, який був підвішений на нитці, щоб показати йому, як ненадійно може бути влада.

3. Нитка Аріадни - це вираз, який означає розумний план або ідею, яка допомагає розібратися в складній ситуації або знайти вихід. Він походить з грецької міфології, де Аріадна дала Тесею нитку, яка допомогла йому пройти лабіринт Міноса.

4. Шитий білими нитками - це вираз, який означає дуже добре або досконало зроблений. Він походить зі старовинної традиції шити речі білими нитками, щоб показати їх високу якість та бездоганність.

5. Дати гарбуза - це вираз, який означає відмовити або відкинути когось або щось. Він походить з традиції дарувати гарбузи в якості неприємного жарту.

6. Баляси точити - це вираз, який означає витрачати багато часу та зусиль на незначні або непотрібні справи. Він походить з ремесла точіння балясин, яке вимагає багато роботи та уваги до деталей.

7. І все-таки вона крутиться - це вираз, який означає, що незважаючи на всі труднощі або негативні обставини, життя продовжується. Він походить з відомого вислову Галілео Галілея після того, як його змусили відмовитися від своїх наукових відкриттів.

8. Прийшов, побачив, переміг - це вираз, який означає швидку та легку перемогу або успіх. Він походить з латинської фрази "Veni, vidi, vici", яку сказав Юлій Цезар після своєї перемоги в битві.

9. Взяти ноги в руки - це вираз, який означає поспішно піти або втекти з місця, де є небезпека або неприємності.

10. Під одну гребінку - це вираз, який означає бути згодним або погоджуватися з кимось, мати спільну точку зору або думку.

11. Хоч мак сій - це вираз, який означає бути задоволеним навіть найменшим або найскромнішим результатом або досягненням.

12. Як рак на горі свисне - це вираз, який означає швидко або швидкоплинно пройти або проминути, без залишку або сліду.

13. Танталові муки - це вираз, який означає велику страждання, прагнення до чогось, але ніколи не досягнути цього.

14. Вавилонське стовпотворіння - це вираз, який означає змішання, безлад або хаос. Він походить з Біблії, де розповідається про побудову вежі в Вавилоні, яка призвела до змішання мов і змішання людей.

15. Внести свою лепту - це вираз, який означає внести свій внесок або допомогу до чогось, зробити свій внесок у спільну справу або проект.

16. Сізіфова праця - це вираз, який означає безкінечну, марну або важку працю, яка не приносить жодного результату. Він походить з грецької міфології, де Сізіф був засуджений богами до вічної праці, яку ніколи не можна було завершити.

17. За царя Гороха - це вираз, який означає виконувати незначну або неприємну роботу, яка не має значення або користі.

18. За тридев'ять земель - це вираз, який означає дуже далеко або відсутність відношення до чогось. Він походить з народної казки, де герой подорожує через тридев'ять країн, щоб знайти щось або досягти мети.

Похожие вопросы
Предмет: Химия, автор: klena8363