Предмет: История, автор: rxtcyvtxrcvrzgh

ДОПОМОЖІТЬ БУДЬ ЛАСКА!!

Робота з історичним джерелом

Опрацюйте документ і скажіть, як ви розумієте слова Романа Шпорлюка про виникнення в другій половині ХVІІІ ст. «нової України»?

Історик Р. Шпорлюк про розширення української етнічної території в другій половині XVIII cm.
«Територіальні здобутки Росії в районі Чорного моря ХVІІІ ст. революціонізували політичну й історичну географію України Згадані геополітичні рішення створили передумови для великих міграційних процесів, а ці процеси, своєю чергою, витворили нову українську етнічну територію, яка не мала прецеденту в усій попередній історії українського етносу. Зовсім серйозно можна говорити про виникнення нової України, істотно відмінної від історичної території українського поселення і від усіх державно-адміністративних структур, у яких українці жили в минулому. Важко знайти в Європі щось подібне до того, як українці змінили своє населення після 1750 р.».

Опрацюйте документ і скажіть, як, на ваш погляд, треба розуміти слова Тараса Шевченка «Польша впала тай нас задавила»

Михайло Грушевський про Україну після поділів Речі Посполитої «Полыца впала та й нас задавила», -казав Шевченко. Впала польська держава, але доля українців не поправилася з того особливо в тих українських землях, що відійшли під Росію. У тих землях, що одійшли до Австрії, нове правительство австрійське заходилося коло того, щоб поліпшити долю кріпаків українських, обмежити безграничну власть польських панів над ними. Дати більшу освіту селянам, міщанам і особливо духовенству, що зісталося єдиною освіченішою верствою серед українців. Перехід Галичини під власть Австрії був першим початком відродження українського життя в Західній Україні. Але в землях, які відійшли з-під Польщі під Росію, нічим не стало лекше українському народові. Навпаки, сильна рука нового, російського начальства надала пануванню польського пана над українським холопом ще більшої моци і певності, якої не мало воно за безсилої, розколиханої держави Польської»​

Ответы

Автор ответа: vipasd330
2

Ответ:

За словами Романа Шпорлюка, в другій половині XVIII століття розширення Росії в районі Чорного моря створило передумови для великих міграційних процесів, що призвели до створення нової української етнічної території. Ця нова територія відзначалася відмінністю від історичних українських земель і попередніх державно-адміністративних структур, де українці жили. Ця ситуація створила унікальний контекст, який можна визнати як "виникнення нової України" у історії українського етносу.

Щодо вислову Тараса Шевченка "Польша впала тай нас задавила", це вказує на те, що падіння Польщі як держави не призвело до поліпшення долі українців. Навпаки, в окремих випадках, таких як землі, що перейшли під Російську імперію, становище українців може бути ще гіршим через сильну руку російського начальства та панування польських панів. Вислів відображає погіршення становища українців після змін у політичній картині регіону.

Похожие вопросы
Предмет: Русский язык, автор: Jyd656
Помогите пожалуйста!
Спишите предложения, вставляя пропущенные буквы и знаки препинания. Подчеркните причастные обороты, обозначьте определямое слово.

1. Со...нце скрылось за (не)большую рощу нах...дившуюся (не)д...леко от села. 2. Т...нувшийся позади дома сад м...нил прохладой. 3. Убаюканный сладкими н...деждами он сладко крепко спал. (А. Чехов) 4. В это время в...ехала во двор коляска запр...жённая лошадью. (А. Пушкин) 5. Насквозь промокшие ...шественники спрятались от дождя под деревьями. 6. Деревья покрытые пут... ин...ем с...яли алмазным блеском. 7. Вдоль дороги ст...яли каштаны просве- ченные насквозь со...нцем. 8. Над д...линой в...сел туман густо смешанный с дымом. 9. Художник (не)давно пр...ехавший в наши края любил л...сные пейзажи. 10. Р...бяческий крик повторяемый эхом с утра и до ночи гр...мит по лесам. (Н. Некрасов) 11. Они раскр... сневшиеся от быстрой хо...ьбы с шумом и смехом вб...жали в класс.
Предмет: Математика, автор: damir93120