Предмет: Физика, автор: ggggs12

Поїзд масою 2000 т рухається в гору з кутом нахилу α=45˚. Коефіцієнт тертя μ=0.08 . З
яким прискоренням рухається поїзд , якщо сила тяги локомотива 300 кН.

Ответы

Автор ответа: Tr1asUr8
1

Для вирішення цієї задачі спочатку розглянемо горизонтальну і вертикальну складові сил, що діють на поїзд.

Горизонтальна складова сили тяги локомотива:

F_горизонтальна = 300 кН

Вертикальна складова сили тяги локомотива:

F_вертикальна = 300 кН * sin(α)

Тривимірна сила тертя:

F_тертя = μ * N

N - нормальна реакція підстилки. В цьому випадку, N = маса поїзда * g, де g - прискорення вільного падіння (приблизно 9.81 м/с²).

F_тертя = μ * (маса поїзда * g)

Тепер ми можемо розглянути рівновагу сил на поїзді вздовж схилу:

F_горизонтальна - F_тертя = маса поїзда * a

Підставимо значення:

300 кН - μ * (маса поїзда * g) = маса поїзда * a

Тепер ми можемо виразити прискорення (a):

a = (300 кН - μ * (маса поїзда * g)) / маса поїзда

Замінимо масу поїзда у кілограмах (1 т = 1000 кг) і підставимо значення:

a = (300000 Н - 0.08 * (2000 т * 1000 кг * 9.81 м/с²)) / (2000 т * 1000 кг)

Обчислимо це:

a ≈ (300000 Н - 1576800 Н) / 2000000 кг

a ≈ (-1279800 Н) / 2000000 кг

a ≈ -0.64 м/с²

Таким чином, поїзд рухається з прискоренням -0.64 м/с² (прискорення вгору, проти напряму руху).


ggggs12: Спасибо, можешь решить задачи которые в профиле у меня, там все по 100 баллов
Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: noooname1970