Предмет: Українська мова, автор: kolirred

Виписати речення, ускладнені відокремленими членами.Підкресліть головні члени речення та відокремлені члени речення відповідно до їхньої синтаксичної ролі. ''До Генріха 1, короля Франції, через далекі відстані долинула слава про незвичайну вроду й розум доньки київського князя Ярослава Мудрого Анни. І король, окрилений високими почуттями, відправив у землю Русь- ку своїх посланців, які просили в князя її руки. Згідно зі свідченнями зарубіжних істориків, першого разу Ярослав відмовив французькому пра- вителеві. І лише згодом, 1048 року, дав дозвіл на шлюб Анни з Генріхом І. І ось у Парижі з'явилася кавалькада вершників, які супроводжували екі- паж Анни Ярославни. А згодом відбулося весілля. Донька Ярослава Муд- рого, коронована в день весілля, стала королевою Франції.

Коли її чоловік помер, а син був ще малий, Анна, усвідомлюючи всю відповідальність, стала на чолі французької держави. Вона підписувала важливі папери, чітко виводячи на них кирилицею: «Мати короля». Останній підпис уже перед самою смертю: «Анна Королева». До речі, на багатьох документах, виданих у той час, поряд з її підписами стоять хрестики Генріхових чиновників і його самого усі вони були неписьмен ними.Анна привезла до Франції багато книг з бібліотеки свого батька. Читала їх сама, учила свого сина й французьких дітей. Ще й досі зберігаються деякі з тих книг, наприклад Реймське Євангеліє.

Є у Франції, поблизу Парижа, Санліський замок, у якому тривалий час жила донька київського князя. Там у 1060 році вона заснувала костьол і жіночий монастир. У XVII столітті перед церквою монастиря поставлено пам'ятник Анні Ярославні. Напис на пам'ятнику такий: «Анна з Києва королева Франції»

Ответы

Автор ответа: dzhulyetta1
5

Речення, ускладнені відокремленими членами  

До Генріха 1, /короля Франції/~~~, через далекі відстані долинула═ слава про незвичайну вроду й розум доньки київського князя Ярослава Мудрого Анни. (прикладка)

І король, /окрилений високими почуттями/~~~, відправив═ у землю Руську своїх посланців, які просили═ в князя її руки. (означення)

/Згідно зі свідченнями зарубіжних істориків/_ _ _ , першого разу Ярослав відмовив═ французькому правителеві. (додаток)

І лише згодом, /1048 року/_._._ , дав дозвіл═ на шлюб Анни з Генріхом І. (обставина)

Донька Ярослава Мудрого, /коронована в день весілля/~~~, стала королевою═ Франції. (означення)

Коли її чоловік помер═, а син був ще малий═, Анна, /усвідомлюючи всю відповідальність/_._._ , стала на чолі═ французької держави.

(обставина)

Вона підписувала═ важливі папери, /чітко виводячи на них кирилицею/_._._ : «Мати короля». (обставина)

До речі, на багатьох документах, /виданих у той час/~~~, поряд з її підписами стоять═ хрестики Генріхових чиновників і його самого - усі вони були неписьменними═. (означення)

Ще й досі зберігаютьсядеякі з тих книг, наприклад /Реймське Євангеліє/~~~. (вставне слово + прикладка)

Є═ у Франції, /поблизу Парижа/_._._ , Санліський замок, у якому тривалий час жила═ донька київського князя. (обставина)

__

**Головні члени речення (жирним шрифтом)  та /відокремлені члени речення/  (курсивом) виділено – підкреслити відповідно.

Похожие вопросы
Предмет: Литература, автор: anastasiapriemova19
(Приймаються відповіді «Так», або «Ні») 1. Байрон двічі відвідував Україну. 2. Байрон почерпнув відомості про Україну як країну, що завжди прагнула свободи, з твору Вольтера. 3. Поема «Мазепа» була написана під час подорожі Байрона країнами Південної Європи та Близького Сходу (1809 р.). 4. Твір Байрона > за літературним жанром є романом у віршах. 5. Вольтер у своєму творі Мазепу як борця за волю Батьківщини протиставив російському цареві Петру І як тирану. 6. Іван Степанович Мазепа народився близько 1687 року в с. Мазепинці ПОБЛИЗУ БІЛОЇ Церкви на Київщині. 7. Був на службі у польського короля Яна II Казимира. 8. У поемі Байрона Мазепу представлено в розвитку: молодим і старим. 9. Мазепа дбав про розвиток української науки й культури, будував на свої кошти монастирі, школи, шпиталі. 10. За змістом поеми, після поразки в Полтавській битві Мазепа розповідає Карлу ХІІ про свої молоді роки. 11. Те, що молодий Мазепа закохався в юну польку, дружину старого графа, є запозиченням у Вольтера, а не історичний факт. 12. У поемі Байрона Мазепа про коня й рушницю дбає більше, аніж про себе.​
Предмет: Русский язык, автор: brain33