Виписати речення, ускладнені відокремленими членами.Підкресліть головні члени речення та відокремлені члени речення відповідно до їхньої синтаксичної ролі. ''До Генріха 1, короля Франції, через далекі відстані долинула слава про незвичайну вроду й розум доньки київського князя Ярослава Мудрого Анни. І король, окрилений високими почуттями, відправив у землю Русь- ку своїх посланців, які просили в князя її руки. Згідно зі свідченнями зарубіжних істориків, першого разу Ярослав відмовив французькому пра- вителеві. І лише згодом, 1048 року, дав дозвіл на шлюб Анни з Генріхом І. І ось у Парижі з'явилася кавалькада вершників, які супроводжували екі- паж Анни Ярославни. А згодом відбулося весілля. Донька Ярослава Муд- рого, коронована в день весілля, стала королевою Франції.
Коли її чоловік помер, а син був ще малий, Анна, усвідомлюючи всю відповідальність, стала на чолі французької держави. Вона підписувала важливі папери, чітко виводячи на них кирилицею: «Мати короля». Останній підпис уже перед самою смертю: «Анна Королева». До речі, на багатьох документах, виданих у той час, поряд з її підписами стоять хрестики Генріхових чиновників і його самого усі вони були неписьмен ними.Анна привезла до Франції багато книг з бібліотеки свого батька. Читала їх сама, учила свого сина й французьких дітей. Ще й досі зберігаються деякі з тих книг, наприклад Реймське Євангеліє.
Є у Франції, поблизу Парижа, Санліський замок, у якому тривалий час жила донька київського князя. Там у 1060 році вона заснувала костьол і жіночий монастир. У XVII столітті перед церквою монастиря поставлено пам'ятник Анні Ярославні. Напис на пам'ятнику такий: «Анна з Києва королева Франції»
Ответы
Речення, ускладнені відокремленими членами
До Генріха 1, /короля Франції/~~~, через далекі відстані долинула═ слава про незвичайну вроду й розум доньки київського князя Ярослава Мудрого Анни. (прикладка)
І король, /окрилений високими почуттями/~~~, відправив═ у землю Руську своїх посланців, які просили═ в князя її руки. (означення)
/Згідно зі свідченнями зарубіжних істориків/_ _ _ , першого разу Ярослав відмовив═ французькому правителеві. (додаток)
І лише згодом, /1048 року/_._._ , дав дозвіл═ на шлюб Анни з Генріхом І. (обставина)
Донька Ярослава Мудрого, /коронована в день весілля/~~~, стала королевою═ Франції. (означення)
Коли її чоловік помер═, а син був ще малий═, Анна, /усвідомлюючи всю відповідальність/_._._ , стала на чолі═ французької держави.
(обставина)
Вона підписувала═ важливі папери, /чітко виводячи на них кирилицею/_._._ : «Мати короля». (обставина)
До речі, на багатьох документах, /виданих у той час/~~~, поряд з її підписами стоять═ хрестики Генріхових чиновників і його самого - усі вони були неписьменними═. (означення)
Ще й досі зберігаються═ деякі з тих книг, наприклад /Реймське Євангеліє/~~~. (вставне слово + прикладка)
Є═ у Франції, /поблизу Парижа/_._._ , Санліський замок, у якому тривалий час жила═ донька київського князя. (обставина)
__
**Головні члени речення (жирним шрифтом) та /відокремлені члени речення/ (курсивом) виділено – підкреслити відповідно.