Предмет: Другие предметы, автор: wumkonastyxa

Джонатан Свіфт (1667-1745). "Мандри Лемюеля Гулівера". Історія написання твору. Просвітницькі ідеї у творі.

Ответы

Автор ответа: bambraed11
0

Ответ:

Твір "Мандри Лемюеля Гулівера" був написаний ірландським письменником Джонатаном Свіфтом у період з 1721 по 1726 роки, і він був опублікований анонімно у 1726 році. Твір складається з чотирьох частин, кожна з яких розповідає про пригоди Гулівера в різних, уявних світах: Ліліпутія, Бробдіннага, Лапуців і Валгаллії.

Що стосується просвітницьких ідей у творі "Мандри Лемюеля Гулівера", то Свіфт використовував цей роман як засіб критики сучасного суспільства та політики через алегорічний образ уявних світів, які він описав. Ось деякі просвітницькі ідеї, які присутні у творі:

Сатира на людську природу: Свіфт використовує героя Гулівера, який стикається з дивними цивілізаціями, щоб показати різноманітні аспекти людської поведінки та суспільства. Він критикує заздрість, жадібність, безглузду війну і інші негативні риси.

Антиутопія: Твір також може розглядатися як антиутопія, оскільки Свіфт показує негативні наслідки абсурдних урядових систем і соціальних практик у кожному з уявних світів.

Критика політики: Свіфт гостро критикує британську та європейську політику свого часу через паралелі з подіями та системами, що мають місце в уявних світах.

Критика науки і релігії: Автор також висміює науковий сектантізм та релігійну нетерпимість у творі, показуючи негативні наслідки доктринального підходу.

Загалом, "Мандри Лемюеля Гулівера" Джонатана Свіфта став важливим твором Просвітництва, який спрямовував увагу на недоліки сучасного суспільства та заохочував глядачів і читачів думати критично про політику, науку та мораль.

Автор ответа: ket20090324
1

Объяснение:

"Мандри Лемюеля Гулівера" відображають просвітницький дух епохи. Свіфт використовує героя Гулівера для того, щоб викрити і критикувати багато негативних аспектів суспільства свого часу.

У кожному з вигаданих місць, які відвідує Гулівер, автор висловлює свої думки щодо політичних систем, релігії, моралі, технології та інших аспектів життя.

Гулівер, як наблюдач і свідок, допомагає читачеві розуміти та аналізувати різноманітні аспекти суспільства і виправдовує просвітницький підхід до питань розуму, раціональності і критичного мислення.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: Gangster820