Предмет: История, автор: anna8472222

ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!!

3. Аналізуючи події Люблінського сейму, відомий український історик М. Грушевський писав: «Прославлений пізніше як акт любові, братерства, пожертвування, в дійсності цей сейм був ланцюгом насильств на чужих переконаннях, на чужих правах, даюдовершених пресом державної власті й тяжких політичних обставин». Натомість сучасний український історик В. Горобець оцінює унію так: «Загалом же, унійний акт 1569 року став компромісним варіантом примирення двох протилежних таборів (польських магнатів і великокнязівської еліти)».

Думку якого з істориків ви вважаєте слушною? Відповідь обґрунтуйте. Знайдіть у тексті параграфа підтвердження чи спростування слів М. Грушевського та В. Горобця. Поміркуйте, чому висловлені думки так різняться між собою.​

Ответы

Автор ответа: artem4ik201152
8

Ответ:

Події Люблінського сейму, який відбувся в 1569 році, були складними і мали далекосяжні наслідки для українсько-польських відносин. Обидва історики, М. Грушевський і В. Горобець, мають свої погляди на цю подію.

За словами М. Грушевського, Люблінський сейм був засуджений насильством та порушенням прав і переконань людей, здійсненими державною владою. Він підкреслює, що унія була насильницьким актом, а не актом братерства чи пожертвування. Ця думка підтверджується фразою про "насильство на чужих переконаннях, на чужих правах", яка згадується у тексті.

Натомість В. Горобець вважає, що унійний акт став компромісним варіантом між польськими магнатами та великокнязівською елітою. Він підкреслює, що унія була результатом примирення двох протилежних таборів. У тексті не згадуються прямим текстом слова В. Горобця, але його погляд підтверджується фразою про "компромісний варіант примирення".

Різниця в поглядах між М. Грушевським і В. Горобцем може пояснюватись різними історичними контекстами і підходами до розуміння унії. М. Грушевський просуває ідеї національної самостійності та боротьби за права українського народу, тому він по-іншому оцінює унію. З іншого боку, В. Горобець може оперувати більш об'єктивними даними та історичними фактами, не обтяженими національно-політичними поглядами.

В загальному, погляди істориків можуть варіюватись в залежності від їхнього історичного підходу, методології дослідження та власних переконань. При Оцінці історичних подій важливо враховувати різні погляди та джерела для отримання комплексної карти.


Babylovemyhearth: Спс
Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: ilastrelcov664