ТЕРМІНОВО!!!! Твір есе за мотивами твору Івана Нечуя-Левицького "Кайдашева сім'я" на тему: "Молодше покоління Кайдашів - люди чи нелюди?" Обсяг 1-1,5 сторінки.
Ответы
Іван Нечуй-Левицький у своїй повісті “Кайдашева сім’я” зобразив життя української селянської родини другої половини XIX століття, яка переживала кризу патріархального устрою, соціальних і психологічних конфліктів, впливу приватної власності на людські стосунки. У центрі твору - два покоління Кайдашів: батьки Омелько і Маруся, їхні сини Карпо і Лаврін, їхні невістки Мотря і Мелашка. Автор показав, як розбіжності між батьками і дітьми, мужами і дружинами, братами і сестрами призводять до розладу в родині, до втрати любові, поваги, гармонії. Однак, чи можна сказати, що молодше покоління Кайдашів - нелюди, як їх називає Кайдашиха? Чи не мають вони своїх позитивних рис, своєї гуманності, своєї надії на краще?
Можна стверджувати, що молодше покоління Кайдашів не є однорідним за своїм характером і поведінкою. Вони мають свої сильні і слабкі сторони, свої переваги і недоліки, свої помилки і заслуги. Вони не є нелюдами в абсолютному сенсі, але вони також не є повноцінними людьми в ідеальному сенсі. Вони - продукт свого часу, свого середовища, своєї спадщини. Вони - жертви і винуватці одночасно.
З одного боку, молодше покоління Кайдашів проявляє багато негативних якостей, яким автор засуджує. Вони - егоїсти, жадобливці, сварливі, заздрісні, жорстокі, невдячні, неосвічені. Вони не цінують сімейних цінностей, не поважають старших, не люблять один одного. Вони прагнуть до власності, до збагачення, до влади. Вони не розуміють справжнього кохання, не вміють прощати, не мають моральних принципів. Вони - носії дрібновласницького світогляду, який руйнує їхню душу і спричиняє їм багато страждань.
З другого боку, молодше покоління Кайдашів також має деякі позитивні риси, яким автор виявляє симпатію. Вони - працьовиті, енергійні, життєрадісні, веселі, талановиті. Вони мають свої мрії, свої ідеали, свої плани. Вони хочуть жити краще, вродливіше, щасливіше. Вони здатні на самопожертву, на великодушність, на щирість. Вони - носії національного духу, який проявляється в їхньому гуморі, в їхньому мовленні, в їхньому способі життя.
Таким чином, молодше покоління Кайдашів - це люди з усіма своїми перевагами і недоліками, з усіма своїми світлими і темними сторонами. Вони - люди в пошуках себе, в пошуках свого місця в житті, в пошуках свого щастя. Вони - люди в перехідний період історичного розвитку України, який ставив перед ними складні завдання і виклики. Вони - люди з потенціалом для зміни на краще, для розвитку і прогресу. Автор не засуджує їх безапеляційно, а спонукає до самокритики і самовдосконалення. Автор не втрачає надії на їхню гуманну сутність і на їхню можливу трансформацію в справжніх людей.