Предмет: История, автор: udzin31

1. Як ставились різні політичні партії Росії до Першої світової війни?
2. Які території втратила радянська Росія в результаті підписання Брестського мирного договору?

3. Назвіть основні умови Комп’єнського перемир’я.
4. Якими були втрати від Першої світової війни?
5. Покажіть на карті місця основних битв Першої світової війни в 1917–1918 рр.
6. Поясніть значення понять: «ксенофобія», «депортація», «геноцид».

Ответы

Автор ответа: v0423360
0

Ответ:

1. Різні політичні партії в Росії до Першої світової війни ставилися по-різному. Найбільша роздільна лінія була між націоналістичними імперіалістичними партіями, такими як партія "Октябристів" і "Кадети", які підтримували участь Росії в війні, і радикальні політичні сили, такі як "Соціал-демократична робітнича партія", які виступали проти війни та вважали її імперіалістичною.

2. В результаті Брестського мирного договору, підписаного між Радянською Росією та Центральними державами (Німеччиною, Австро-Угорщиною, Османською імперією і Болгарією), Радянська Росія втратила контроль над Україною, Білоруссю, Фінляндією та певними іншими територіями.

3. Основні умови Комп'єнського перемир'я, яке завершило бойові дії Першої світової війни між Антантою та Центральними державами, включали припинення бойових дій, відведення військ, роззброєння та виплата репарацій. Це перемир'я було підписано 11 листопада 1918 року.

4. Втрати від Першої світової війни включали в себе велику кількість військових та цивільних жертв, руйнування інфраструктури, втрату територій і великі економічні збитки. Точні цифри втрат різнилися в залежності від країни.

5. Основні битви Першої світової війни в 1917–1918 рр. включали в себе битву при Соммі, битву при Пасендалі, битву при Камбре, битву при Ам'єні та інші. Ці битви відбувалися на заходному фронті в Європі.

6. Поняття:

- "Ксенофобія" - це ворожнеча, страх або неприязнь до іноземців або представників інших культур.

- "Депортація" - це примусовий вигін або переміщення людей з їхнього місця проживання до іншого місця, як правило, з метою контролю або покарання.

- "Геноцид" - це систематичне знищення або придушення певної національної, етнічної, релігійної або соціальної групи, яке може включати в себе фізичне вбивство, психологічні та соціальні притиски.

Похожие вопросы