Предмет: История, автор: Sofiasst

Підтвердьте або спростуйте судження, що життя населення Європи й Нового Світу зазнало суттєвих змін через Великі географічні відкриття.

Ответы

Автор ответа: taisiadance
8

Пояснення:

Великі географічні відкриття справили значний вплив на господарське життя всієї Європи.

Якщо раніше головні торговельні шляхи пролягали через Середземне й  Балтійське моря, то тепер вони перемістилися в океани. Виникла світова торгівля, що налагоджувала зв’язки між окремими материками. Почалося формування світового ринку як складової частини економіки нового суспільства. Італія перестала бути найбільш розвиненою торговельною територією в  Європі, поступившись місцем спочатку Португалії та Іспанії, а  згодом  — Нідерландам та Англії. Новими центрами ділової активності стали міста Кадіс і Севілья в Іспанії, Антверпен та Амстердам у Нідерландах, Лондон в  Англії.

Безпосереднім наслідком Великих географічних відкриттів стала поява колоніальних імперій. Першими їх створили Португалія та Іспанія, згодом  — Нідерланди, Англія, Франція. Володіння колоніями приносило країнам-метрополіям величезні прибутки. У  той самий час колонії стали причиною колоніальних війн. Першою з них вважається спроба Франції в  60-х  рр. XVI  ст. відібрати в  Іспанії півострів Флорида в  Північній Америці.

Одним із найважливіших наслідків Великих географічних відкриттів стала «революція цін».

Епоха Великих географічних відкриттів охопила порівняно невеликий відрізок часу, але за цей період відбулися важливі зміни в уявленнях людей про навколишній світ. На карті з’явилися нові континенти, острови, торговельні шляхи. Люди остаточно переконалися в тому, що Земля є кулею. Великі географічні відкриття стали поштовхом до нових досліджень, а  також для розвитку природничих наук  — географії, біології, астрономії, фізики, хімії.

Завдяки географічним відкриттям змінилося світобачення європейців. Уперше вони відчули, наскільки величезним і  різноманітним є  світ. Відома європейцям на початку XVII  ст. територія Землі збільшилася в  6  разів порівняно з  XIV  ст.

Похожие вопросы