Підготувати невеличку розповідь про символи–обереги українців.
срочно, дам 30 баллов
Ответы
Объяснение:
Вінок..
Вінок-це не просто прикраса для голів українських красунь. А один із найсильніших традиційних оберегів. Його використовували не лише як елемент одягу, а й прикрашали ним оселю або ж і гадали на ньому. Згадайте лише ритуали з жіночими вінками на свято Купала.За легендою, вінок із 12 різних живих квітів буде найсильнішим оберегом для молодої дівчини. І кожна із 12 квіток символізувала собою різне: троянда – кохання, волошка – простоту та ніжність, біла лілія символізувала чистоту та невинність. Ромашка означала мир та ніжність, безсмертник здоров’я, півонія прогнозувала довголіття, мальва – стриману красу, калина – дівочу вроду і любов до рідної країни. У весільний вінок традиційно вплітали барвінок – символ вірності та невмирущого кохання.Яйце символізує собою життя, безсмертність душі, переродження і Всесвіт. За язичницьких часів яйце було символом сонця. А точніше писанки – ті, які зараз є одним із головних атрибутів на великодньому столі.
Яйця...
Писанки мають безліч символів, кожен колір був нанесений на них не просто так, кожна квітка та кожен силует тварини чи звичайний хрестик – все це несло у собі певне значення. Червоний колір означав радість та кохання, жовтий – добрий врожай та зоряне небо, зелений – воскресіння природи, синій означав здоров’я та небо, чорно-білі писанки малювались як знак пошани до померлих родичів. В Україні і досі існують майстри, які займаються розмальовкою писанок та вчать цьому інших.Один із найдавніших оберегів українців.
Вишиванка...
У кожному куточку країни, у кожному селі – візерунки. Вишиті на сорочках, були різними: від стриманих геометричних фігур, до казкових істот, звірів та квітів. Проте все це було нанесено не просто так. Як і з писанками – кожен знак та колір ніс у собі якийсь сенс. Взявши до рук вишиванку, вміла майстриня могла «прочитати» символіку та розповісти історію цього одягу.Оберіг, котрий часто використовувався у різноманітних обрядах: на хрещення дитини, на весіллі та похоронах, при зустрічі гостей із далекої дороги та проводах у далеку дорогу членів родини.
Рушник..
Залежно від того, для яких цілей використовуватиметься рушник, він прикрашався білими, червоними та чорними нитками. Зрідка використовувались інші кольори. Також візерунки зображали різні мотиви, в яких можна було прогледіти історію кожного рушника.