Предмет: Химия,
автор: ANJNNN
Даю 65!! Срочно! Обчисліть масу розчину з масовою часткою етанової кислоти 20%, , що прореагувала з магнієм, якщо виділився водень об′ємом 224 л (н.у).Написати рішення та пояснення до задачі.Обов'язково записати рівняння реакції.
Ответы
Автор ответа:
1
Ответ:
Объяснение:
Дано:
w(CH3COOH) = 20% або 0,2
V(H2) = 224 л
Найти: m(р-ну СН3СООН) - ?
Складемо РХР:
Mg + 2 CH3COOH → Mg(CH3COO)2 + H2
Знайдемо кількість речовини Н2
n(H2) = V/Vm = 224/22,4 = 10 моль
З РХР бачимо, що
n(H2) = 2n(CH3COOH) = 1 : 2 тобто
n(CH3COOH) = 2n(H2) = 2 * 10 = 10 моль
Обчислимо масу CH3COOH
M(CH3COOH) = 12 * 2 + 1 * 4 + 16 * 2 = 60 г/моль
m(СН3СООН) = n(CH3COOH) * М(CH3COOH) = 10 * 60 = 600 г/моль
Звідси
m(р-ну СН3СООН) = m(СН3СООН) /w(CH3COOH) * 100% =
= 600 / 20% * 100% = 3000г
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: ergalizumabekov15
Предмет: Қазақ тiлi,
автор: bauyrzanadia34
Предмет: Русский язык,
автор: madi9283
Предмет: Физика,
автор: catmiaycat