Предмет: Українська мова, автор: olareznik246

СРОЧНО ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА!!! МНЕ НУЖНО ДО 14:40 ЗДАТИ!!!!
У завданнях 11-13 до кожного із чотирьох фрагментів інформації, позначених цифрою, доберіть один правильний, на Вашу думку, варіант, позначений буквою. 11. З'ясуйте тип кожного речення (А - Д) в тексті (цифра позначає наступне речення (1-4)). Речення (текст) Тип речення Б складносурядне В складнопідрядне (1) Часто неподалік від судна спливають А просте ускладнене дельфіни або чорною брилою виринає на поверхню моря кит. (2) Набере в легені повітря й знову на глибину пірне шукати поживи. (3) а найвірніші супутники рибалок Г складне безсполучникове Д складне з різними видами nmaxu, бо вони можуть зв’язку годинами eucimu над судном i супроводжувати його. (4) Наче невидимими нитками поприв’язувано чайок до палуби, і ніяк не можуть вони від неї відірватися, a здійметься шторм позриває він птахів із невидимих ниток, порозкидає на збурені хвилі, і пливуть вони за судном. 12. Поєднайте виділені фрагменти простих (1-4) і складних (А - Д) речень за подібністю синтаксичного значення. Зразок такого поєднання показано на схемі. як? яким чином? Я пишу швидко. Просте речення 1 Степ посивів від паморозі. 2 У вівсах підпадьомкали перепілки. 3 Крізь вікно ледве-ледве сіріло небо. 4 Яскраві тюльпани розсипали навкруги свої вогняні ліхтарики. Як? ЯКИМ ЧИНОМ, Іван грае так, як його навчили. Складне речення A Гостро пахнули дикі гіацинти і якісь дзвіночки, що квітнуть тільки напровесні. Б Дерев було так багато, що садок здавався пишним кошиком. В Дорога круто завертала туди, де тьмяно блищало озеро. Г Побілішав, заколивався від вітру ковиль, наче поповзли землею сірі пасма туману. Д Нам зорі з неба світять ясно, бо квітне юність у серцях.​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: r8435
1

Типи речень в тексті:

(1) Часто неподалік від судна спливають дельфіни або чорною брилою виринає на поверхню моря кит. - Просте речення.

(2) Набере в легені повітря й знову на глибину пірне шукати поживи. - Просте речення.

(3) А найвірніші супутники рибалок, бо вони можуть зв’язку годинами над судном і супроводжувати його. - Складне речення з різними видами зв'язків.

(4) Наче невидимими нитками поприв’язувано чайок до палуби, і ніяк не можуть вони від неї відірватися, а здійметься шторм позриває він птахів із невидимих ниток, порозкидає на збурені хвилі, і пливуть вони за судном. - Складнопідрядне речення.

Поєднання фрагментів простих і складних речень за подібністю синтаксичного значення:

Просте речення 1 (Степ посивів від паморозі.) подібне за синтаксичним значенням до складного речення Г (Гостро пахнули дикі гіацинти і якісь дзвіночки, що квітнуть тільки напровесні), оскільки обидва описують певний стан або явище.

Просте речення 2 (У вівсах підпадьомкали перепілки.) подібне за синтаксичним значенням до складного речення В (Дорога круто завертала туди, де тьмяно блищало озеро), оскільки обидва описують рух або напрямок.

Просте речення 3 (Крізь вікно ледве-ледве сіріло небо.) подібне за синтаксичним значенням до складного речення Д (Нам зорі з неба світять ясно, бо квітне юність у серцях), оскільки обидва описують вигляд або стан довкілля.

Просте речення 4 (Яскраві тюльпани розсипали навкруги свої вогняні ліхтарики.) залишається самотнім простим реченням.

Таким чином, подібність за синтаксичним значенням вказує на можливість поєднання фрагментів у складні речення таким чином:

(Степ посивів від паморозі, і вікно ледве-ледве сіріло небо.) - Складнопідрядне речення, оскільки обидва фрагменти описують певні стани.

(У вівсах підпадьомкали перепілки, і дорога круто завертала туди, де тьмяно блищало озеро.) - Складнопідр

Похожие вопросы