Предмет: Физика,
автор: shaparevam0601
допоможіть будь ласка! це срочно
Розв'яжіть задачу Калориметр містив воду масою 200 г за температури 20 ° С. У воду занурили мідну кулю масою 300 г, температура якої 100. С. Питомі теплоємності води та міді дорівнюють відповідно 4200 і 400 Дж/ кг-ºС. Теплообмін з навколишнім середовищем не враховуйте. Яка кінцева температура встановиться в калориметрі?
Ответы
Автор ответа:
5
Відміть будь ласка як "Найкраща відповідь".
Ответ:
Спочатку визначимо кількість тепла, яку виділить мідна куля при охолодженні з 100 до кінцевої температури Т:
Q = m * c * ΔT, де m - маса кулі, c - її питома теплоємність, ΔT - зміна температури
Q = 0.3 кг * 400 Дж/кг-ºС * (T - 20) ºС
Ця ж кількість тепла буде поглинута водою, що знаходиться в калориметрі:
Q = m * c * ΔT
Q = 0.2 кг * 4200 Дж/кг-ºС * (T - 20) ºС
Отже, ми можемо прирівняти обидві формули для Q:
0.3 * 400 * (T - 20) = 0.2 * 4200 * (T - 20)
Розв'язавши це рівняння, отримаємо:
T = 37.8 ºС
Отже, кінцева температура встановиться на рівні 37.8 ºС.
Похожие вопросы
Предмет: Русский язык,
автор: Аноним
Предмет: Биология,
автор: klon70400
Предмет: Математика,
автор: korkoskogalina
Предмет: Физика,
автор: koppod
Предмет: Английский язык,
автор: brovcina200778