ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА 1. Що таке модернізація та які сфери вона охоплює?
2. Що називають національним відродженням?
3. Який був адміністративно-територіальний устрій українських земель у складі
Російської й Австрійської імперій?
4. Що таке «губернія», «генерал-губернаторство», «смуга осілості»?
Ответы
Ответ:
1. перехід від традиційного аграрного суспільства до світського, міського й індустріального. Переважною більшістю теоретиків розглядається як соціальний та цивілізаційний процес спрямованого перетворення суспільства, який тривав протягом XVI-ХХ століть.
Традиційними вважається цілий спектр суспільств — від примітивних неписьменних суспільств до племінних федерацій, патримоніальних, феодальних, імперських систем, міст-держав тощо[1].
Модерними вважаються суспільства, розвиток яких у загальних рисах спирається на науку (перш за все природознавство), техніку, індустрію і демократію[2].
Згідно з сучасними теоріями модернізації, розвинутою може вважатися та країна, яка має значний рівень індустріалізації, стабільний економічний розвиток, віру суспільства у силу раціонального наукового знання як основу прогресу, високий рівень та якість життя, розвинуті політичні структури, вагому частку середнього класу у структурі населення; суспільства, які не відповідають цим критеріям, належать або до «традиційних», або до «перехідних»[3].
Модернізація тісно пов'язана з капіталізмом, по суті капіталізація і модернізація в західних суспільствах були одним і тим же процесом[4].
2.Украї́нське націона́льне відродження або український націоналізм, українське народництво — соціальний та політичний рух започаткований на території Російської та Австро-Угорської імперій, що виступав за визнання факту існування, національно-культурне відродження й становлення української нації з власною мовою, історією та культурою, один з національних рухів Європи ХІХ ст.
3.До складу трьох генерал-губернаторств на українських землях входило 9 губерній, в яких адміністративно-виконавчу функцію здійснювали губернатори. Губернії поділялися на повіти, на чолі яких стояли справники. Адміністративно-територіальний поділ не враховував етнічного складу населення.
4.вища одиниця адміністративного поділу і місцевого устрою.
в Російській імперії у 1775—1917 роках велика адміністративно-територіальна одиниця, до складу якої входила одна або кілька губерній.
Генерал-губернаторства створювалось російським урядом, в основному, для боротьби з національно-визвольним рухом поневолених народів або у воєнний час. У Генерал-губернаторств фактично запроваджувався стан військової диктатури. На чолі Генерал-губернаторства стояв генерал-губернатор.