СРОЧНО НУЖНА ПОМОЩЬ!!! ДАЮ 60 БАЛЛОВ!!
Яке відношення було до українців ускладі Російської імперії, а яке було до тих які перебували у Австрійській??
Ответы
Відповідь:
На межі XІX - XX століть Україна була розділена як географічно так і політично між двома імперіями - Російською та Австро - Угорською.Це сталося внаслідок трьох поділів Польщі, російсько-турецьких війн, ліквідації Гетьманщини і Запорозької Січі. Російська імперія володіла Слобожанщиною, Лівобережжям, Правобережжям, Донбасом і Півднем, що становило близько 85% земель заселених українцями. До складу Австро - Угорської імперії входили Східна Галичина, Північна Буковина та Закарпаття, це приблизно 15% українських земель. Території, що перебували під владою Російської імперії називають Наддніпрянською Україною, а ті, що входили до складу Австро - Угорщини - західноукраїнськими землями.Після приєднання українських земель до Російської імперії, на них було поширено загальноімперський адміністративний устрій. На середину ХІХ ст. з 10 генерал-губернаторство Росії три розташовувалися у Наддніпрянщині. Генерал-губернаторство – велика територіально-адміністративна одиниця, до складу якої входило декілька губерній. Генерал-губернаторів призначав і звільняв лише імператор, він мав практично необмежену владу (військову, адміністративну, судову, фінансову). До складу трьох генерал-губернаторств на українських землях входило 9 губерній, в яких адміністративно-виконавчу функцію здійснювали губернатори. Губернії поділялися на повіти, на чолі яких стояли справники.Адміністративно-територіальний поділ не враховував етнічного складу населення. На Лівобережжі українці складали 95% населення, Слобожанщині – 86%, Правобережжі – 85%, Півдні – 74%. Чимало українців заселяло Кубань, Дон, частини Воронезької, Курської, Гродненської, Могилівської і Бессарабської губерній.
Пояснення:
Ответ:
У Російській імперії відношення до українців було в основному негативним. Українці трактувалися як прості селяни, піддані і недостойні політичних та соціальних прав. Російська імперія навмисно організовувала політику русифікації, забороняючи використання української мови та придушуючи українську культуру.
У Австрійській імперії відношення до українців було трохи сприятливішим. Тут українська еліта та інтелігенція мали певну незалежність та політичний вплив. Українська мова та культура були більш дозволеними і підтримувалися. Але все ж українці також зазнавали пригнічення з боку австрійської влади, зокрема у сфері економіки та земельних прав.