Предмет: Українська мова, автор: Аноним

З давніх-давен люди оцінювали поживні й цілющі влас- тивості капусти. Лікарі радили давати капустяний сік дітям, аби ті швидше виростали, радили вживати цілющу капусту при запаленнях та свіжих ранах. Ми розкажемо тобі дивну історію про римського імпера- тора Діоклетіана Августа. 305 року Діоклетіан зрікся пре- столу й виїхав до міста Салони. Там, на превеликий подив колишніх підданих, імператор почав вирощувати капусту. Чим можна було пояснити цей дивний і незбагненний вчи- нок? Кілька років тому Діоклетіана мучив глухий біль у жи- воті. Йому вже не лише вночі, а й удень дошкуляли болі. Діоклетіан уже почав думати про смерть. Ось тут і нагодився старий грек. Він повів імператора на город і показав на капусту: «Ось у ній - твоє здоров'я». І справді, вилікував Діоклетіана свіжим капустяним соком. ...Здається, ще вчора імператор свято вірив, що кожен його крок - це сторінка історії. Нині цвіра розвіялася, мов туман. (За Є. Шморгуном). II. Виконайте завдання до тексту. 1. Доведіть, що це текст, користуючись схемою «Істотні ознаки текс- ту». Свою відповідь розпочніть так: «Прочитаний уривок є текс- том, тому що в ньому можна визначити тему й основну думку...». 2. Визначте тему й основну думку тексту. Що відображає заголовок до тексту - тему чи основну думку? 3. Визначте мікротеми тексту та звірте свою відповідь з поданою нижче таблицею. Доведіть, що виділені в тексті речення є тема- тичними. Які слова в мікротемах є ключовими? Доповніть усно таблицю до тексту. РЕШИТЕ ПЖПЖ ДАЮ 20 БАЛЛОВ!!!​

Ответы

Автор ответа: gleb68286
2

Прочитаний уривок є текстом, оскільки в ньому можна визначити тему та основну думку.

Тема тексту: Поживні та цілющі властивості капусти.

Основна думка тексту: Капуста має цілющі властивості та використовувалася в лікувальних цілях.

Заголовок до тексту (якщо він є) відображає тему тексту.

Мікротеми тексту:

1. Використання капусти в медицині.

  Ключові слова: лікарі, поживні властивості, цілющі властивості, запалення, свіжі рани, лікування.

2. Історія вирощування капусти імператором Діоклетіаном.

  Ключові слова: Діоклетіан, біль у животі, вилікування, капустяний сік.

3. Прикінцева думка про зміну статусу імператора.

  Ключові слова: сторінка історії, цвіра розвіялася, туман.

Виділені в тексті речення, які є тематичними:

- "Лікарі радили давати капустяний сік дітям, аби ті швидше виростали, радили вживати цілющу капусту при запаленнях та свіжих ранах."

- "Моя смерть була великим переворотом для нашої родини і всієї людської історії. Моя смерть стала першою смертю в цьому світі, і вона нагадуватиме всім про наслідки гріха і заздрості."

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: Iliastandoff
Предмет: Алгебра, автор: olegpona75
Предмет: Математика, автор: princess9832