Предмет: Химия,
автор: alyuniitew
6. Обчисліть об'єм карбон(IV) оксиду (н. у.) і масу води, що утворяться внаслідок
повної взаємодії кальцій карбонату масою 25 г з надлишком етановОЇ КИСЛОТИ.
Ответы
Автор ответа:
0
Объяснение:
об'єм карбон(IV) оксиду (н. у.) 5.6л
маса води 4.5г
Приложения:

Автор ответа:
0
Дано:
m(CaCO3) = 25 г
Знайти:
V(CO2) - ?
m(H2O) - ?
Розв'язання:
1) 2CH3COOH + CaCO3 → Ca(CH3COO)2 + CO2↑ + H2O;
2) n(CaCO3) = m / M = 25 / 100 = 0,25 моль;
3) n(CO2) = n(CaCO3) = 0,25 моль;
4) V(CO2) = n(CO2) * Vm = 0,25 * 22,4 = 5,6 л;
5) n(H2O) = n(CaCO3) = 0,25 моль;
6) m(H2O) = n * M = 0,25 * 18 = 4,5 г.
Відповідь: Об'єм CO2 становить 5,6 л; маса H2O - 4,5 г.
Похожие вопросы
Предмет: Математика,
автор: aishakadirbek2
Предмет: Химия,
автор: antononojko27
Предмет: Математика,
автор: mahinkokarina23
Предмет: Математика,
автор: zohrequrbanova5
Предмет: Русский язык,
автор: alex90177