Підготувати повідомлення про Різдвяну зірку
Ответы
Ответ:
Різдвяна зі́рка (або Зві́зда) — традиційний атрибут різдвяного обряду колядування. На Бойківщині та Гуцульщині «зірку» називали також вертепом.
Різдвяна зірка — атрибут пов'язаний з народженням Ісуса Христа, адже чудесне народження провістила саме «Вифлеємська зірка». Як правило, атрибут виготовлявся із звичайного решета, до якого прилагоджували «роги» (8, 9, 10, 12 чи 16) та обклеювали різнокольоровим промасленим папером, прикрашали фольгою, стрічками й китицями. До бокових стінок могли бути прикріплені картинки на релігійні сюжети. Всередину Зірки вставляли свічку, утворюючи щось на зразок «чарівного ліхтаря». Інколи Зірка могла обертатися навколо своєї осі.
Зірка — значно давніший символ зимових свят і увійшла в культуру населення сучасної України задовго до прийняття християнства. Первісно вона була символом самого Сонця, яке починаючи з 25 грудня, повертає на весну або воскрешає, аби дати природі шанс на нове плідне життя. Тому зірку лаштували так, аби вона оберталась. Цим Зірка нагадувала сонцеворот протягом року. Зірка — символ Сонця, отже, вогню і тепла. Зерно — символ урожаю і землі. У міфологічні віруваннях українців, зоря — символізувала дівчину-красуню, дружину, або доньку місяця, господаря неба.
Християнська зірка восьмикутна, на відміну від юдейської (шестикутної зірки Давида). Вісімка — символ восьмого дня («часу» після часу), символ вічного царювання Месії. В українському народному мистецтві здавна прослідковується саме парна система символіки 8 — 4 (хрест теж має 4 напрямки )