СРОЧНО!!!!
«Розстріляне відродження», літературні організації 1. Що ми маємо на увазі, коли говоримо про наявність двох літератур у 20-х роках ХХ ст.? 2. Як називалося найбільше угрупування письменників-емігрантів? 3. Як називався процес розквіту літератури цього періоду? 4. У чому суть літературної дискусії? 5. Яку назву отримав період репресій влади в кінці 20-х на поч. 30-х р.р? 6. Чому термін «розстріляне відродження» охоплював не тільки знищених фізично митців, а й живиж? 7. Інтереси якого класу представляв «Плуг», а якого-«Гарт»? 8. Які письменницькі угрупування сповідували схожі принципи? 9. Чому влада заборонила всі письменницькі організації? 10. Яку альтернативу запропонувала натомість?
Ответы
Ответ: 1. Коли говоримо про наявність двох літератур у 20-х роках ХХ століття, ми маємо на увазі розділення української літератури на дві основні групи: "Плуг" і "Гарт". "Плуг" представляв літературний рух, який підтримував соціально-реалістичний напрям, тобто пропагував літературу, яка служила інтересам робітників і селян. "Гарт" був більш модерністським рухом, який акцентував увагу на індивідуалізмі, експерименті в стилі і формі, і вільному творенні без ідеологічних обмежень.
2. Найбільше угрупування письменників-емігрантів називалося "Літературна спілка Гарт".
3. Процес розквіту літератури цього періоду називався "літературним відродженням".
4. Літературна дискусія полягала в обговоренні різних аспектів літературної творчості, стилів і ідей між представниками різних літературних груп.
5. Період репресій влади в кінці 1920-х та на початку 1930-х років отримав назву "розстріляне відродження".
6. Термін "розстріляне відродження" охоплював не тільки знищених фізично митців, але і живих, оскільки репресії ставили під загрозу творчу свободу та життя письменників і митців.
7. "Плуг" представляв інтереси робітничого та селянського класів, а "Гарт" більше сприймав інтереси інтелігенції та творчий експеримент.
8. Схожі принципи сповідували такі письменницькі угрупування, як "Літературна спілка Гарт" і "Спілка письменників Гарт".
9. Влада заборонила всі письменницькі організації, оскільки вони восприймалися як потенційна загроза для офіційної ідеології та контролю над культурою.
10. Натомість влада запропонувала альтернативу у вигляді створення об'єднання письменників "Спілка письменників Радянської України", контрольованого державою.