Через розчин, що містив 11,2 г калій гідроксиду, пропусти- ли сульфур (VI) оксид до утворення середньої солі. Обчисліть об'єм та кількість речовини сульфур(VI) оксиду, що витратився в реакції. Назвіть продукти реакції.
будь ласочка мені дуже треба.
Ответы
KOH + SO3 -> K2SO4 + H2O
1. Знайдемо кількість речовини KOH, використану в реакції:
Молярна маса KOH = 39 + 16 + 1 = 56 г/моль
Кількість речовини KOH = маса / молярна маса = 11.2 г / 56 г/моль ≈ 0.2 моль
2. З рівняння реакції бачимо, що коефіцієнт перед SO3 дорівнює 1. Це означає, що кількість речовини SO3, витраченої в реакції, дорівнює кількості речовини KOH.
3. Об'єм SO3 можна визначити, використовуючи ідеальний газовий закон (при нормальних умовах):
PV = nRT, де P = 1 атм, V - об'єм (л), n - кількість речовини (моль), R - універсальна газова стала (0.0821 л*атм/(К*моль)), T = 273 K.
V = (nRT) / P = (0.2 моль * 0.0821 л*атм/(К*моль) * 273 K) / 1 атм ≈ 4.49 л
4. Продукти реакції:
K2SO4 (сульфат калію) та H2O (вода).
Отже, у реакції взяло участь приблизно 0.2 моль SO3, що має об'єм приблизно 4.49 л.
Дано:
m(KOH) = 11,2 г
Знайти:
V(SO3) - ?
n(SO3) - ?
Розв'язання:
1) 2KOH + SO3 → K2SO4 (калій сульфат) + H2O (вода);
2) n(KOH) = m / M = 11,2 / 56 = 0,2 моль;
3) n(SO3) = n(KOH) / 2 = 0,2 / 2 = 0,1 моль;
4) V(SO3) = n(SO3) * Vm = 0,1 * 22,4 = 2,24 л.
Відповідь: Об'єм SO3 становить 2,24 л; кількість речовини - 0,1 моль.