Предмет: История, автор: lysenkojeka2010

помогите зделать надо как можно быстрей​​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: Аноним
0

Ответ:

5. Речові джерела – різноманітні стародавні керамачні вироби, зокрема вази, посуд, розписані хати в старих селищах, монети, гроші стародавніх епох, зокрема українська гривня, музикальні інструменти тощо

Писемні джерела - літописи, наприклад "Повість Минулих Літ" Нестора літописця. Берестяні грамоти. Договори.

Етнографічні джерела - старі народні селища, фольклор, старі казки, пісні, стародавні звичаї, прикмети

Усні джерела - казки, пісні, приказки, прислів'я, балади тощо

Мовні джерела - те, що передавалося з покоління у покоління, якісь відомості історичні. Старі букварі, записи про мову.

Фото- та відеодокументи – старі фотографії, перші відеозаписи, німе чорно-біле кіно.

6. Речові та етнографічні, якщо я правильно бачу. Перше це гроші, а друге це якісь бубни музикальні або прикраси?

Автор ответа: lianaismailova166
0

ответ:

5.задание

1)Речові джерела є найдавнішими у складі джерельної бази історичної науки. Окремий комплекс серед них становлять викопні пам’ятки, що досліджуються насамперед археологією. Унаслідок цього деякі історики називають речові джерела археологічними, хоча цей термін значно вужчий і може застосовуватися лише до джерел, які вивчає археологія.

2) Писемні джерела, що становлять найзначнішу за обсягом і найбільш досліджену складову джерельної бази з історії України, можна класифікувати за видом носія: написи на папері, бересті та дереві, шкірі (пергамені), глині, камені, металі тощо; за способом відтворення: рукопис, машинопис, гравірування, друк та ін. Існує також поділ джерел за кількісними параметрами: унікальність або масовість, тиражованість тощо.

3) Етнографія - дисципліна, яка сама створить свій базовий джерело в ході польових етнографічних досліджень і подальшої камеральної обробки отриманих матеріалів. Польові етнографічні джерела можуть бути різного виду, що залежить від характеру і способу фіксації польової інформації. На підставі польових етнографічних джерел створюються аналітичні описи етнічних культур та їх окремих підсистем, проводяться порівняльні дослідження, конструюються етногенетичні і еволюційні моделі.

4)Усна історія - науковий напрям, мета якого реконструювати колективні сліди і фрагменти пам'яті, залишені історичними подіями у свідомості тих чи інших дійових осіб. Іншими словами, головне її завдання полягає в отриманні достовірної інформації не стільки про самі події минулого, скільки про те, як ці події відображаються в суспільній свідомості.

5)Розрізняють декілька значних груп лінгвістичних джерел. Це насамперед назви та власні імена природних, географічних об’єктів, небесних тіл, рослин, тварин, людей, етносів, держав тощо. Дослідженням цього комплексу лінгвістичних джерел займаються численні розділи історичної та філологічної ономастики. Поширеною є класифікація лінгвістичних джерел (так само, як і інших вербальних джерел) за мовною ознакою, як у вузькому (грекомовні, латиномовні, україномовні), так і в широкому (слов’яномовні) розумінні. Дослідження слів іншомовного походження в українській мові дає можливість простежити відносини українського народу із сусідніми народами у різні історичні періоди.

5)Кінодокументи за способом відтворення інформації ділять на два різновиди: образотворчо-статичні (якщо зображення нерухоме (діафільми, епіфільми) і образотворчо-динамічні (якщо зображення рухоме, як у кінофільмі).

Кінодокументи є безперервною низкою фотознімків (кадрів), що відрізняються один від одного лише незначною зміною положення об'єктів, що зображаються. При швидкій зміні окремих знімків (24 кадри за секунду) кінодокумент дозволяє одержати враження руху знятих рухомих об'єктів.

Основними видами кінодокументів є діа-, кіно-, відеофільм.

объяснение:

чем смогла тем помогла;)

Похожие вопросы