Предмет: Химия, автор: drskkl

Контрольні запитання
1. Дайте визначення оксидам, кислотам, основам і солям. За якими озна- ками іх класифікують на групи? Наведіть приклади.
2. Які метали здатні витісняти водень з кислот?
3. Сформулюйте умови, за яких відбуваються реакції обміну у водних
розчинах. Наведіть приклади реакцій.
4. Які сполуки належать до амфотерних? Наведіть приклади.

Приложения:

Ответы

Автор ответа: bongir201103
0

Відповідь:

Пояснення:

1Оксиди - це хімічні сполуки, що містять кисень та інший елемент. Кислоти - це сполуки, що мають властивості віддавати протони (водневі іони) при розчиненні у воді. Основи - це сполуки, що мають властивості приймати протони або видавати гідроксид-іони при розчиненні у воді. Солі - це сполуки, що утворюються в результаті реакції кислоти з основою. Оксиди класифікуються на кислотні, основні та амфотерні залежно від їх хімічних властивостей. Кислоти класифікуються на сильні та слабкі залежно від ступеня дисоціації у водних розчинах. Основи також класифікуються на сильні та слабкі залежно від ступеня дисоціації у водних розчинах. Солі класифікуються за рядом ознак, таких як тип катіона та аніона, розчинність у воді тощо.

Приклади:

Оксид: СО₂ (оксид вуглецю), MgO (оксид магнію).

Кислота: HCl (хлоридна кислота), H₂SO₄ (сульфатна кислота).

Основа: NaOH (натр гідроксид), Ca(OH)₂ (кальцiй гiдроксид).

Сiль: NaCl (хлорид натрiю), KNO₃ (нiтрат калiю).

Метали, якi здатнi витiсняти водень з кислот, повиннi мати бiльшу активнiсть за водень. Це означає, що метали, якi розташованi лiвiше за водень у ряду активностi металiв, можуть витiсняти його з кислот. До таких металiв належать лiтiй, калiй, натрiй, кальцiй, магнiй, алюмiнiй тощо.

Реакцii обмiiну у водних розчинах вiдбуваються за умови, якщо:

Утворюється нова соль і нова кислота. Нова кислота є нестабильною та розкладається на оксид і воду. У результаты реакцii видыляэться газ.

Випадає нерозчинний у кислотах осад.

Утворюється газ.

Утворюється нерозчинна соль.

Приклади реакцii обмiiну:

AgNO₃(aq) + NaCl(aq) → AgCl(s) + NaNO₃(aq)

HCl(aq) + NaOH(aq) → NaCl(aq) + H₂O(l)

Амфотерними сполуками називаються сполуки, які можуть виступати як кислоти, так і як основи. Прикладами амфотерних сполук є вода (H₂O), оксид цинку (ZnO), оксид алюмінію (Al₂O₃) та гідроксид алюмінію (Al(OH)₃). Ці сполуки можуть реагувати з кислотами, утворюючи солі, а також з основами, утворюючи комплексні сполуки.

Похожие вопросы
Предмет: История, автор: kisevlad121
Предмет: Математика, автор: MAXFROMUA
Предмет: Русский язык, автор: Andre4ik
Найдите и выпишите фразеологизмы в предложениях. 1. Несчастный, легчайше ранимый, он словно встряхнулся и вышел не то чтоб на авансцену (он скромен и знал себе цену), а просто на сцену и внятно, негромко, но все же заметно, спокойно, но все же сурово сказал свое слово (Б.Слуцкий). 2. Никакой не играет роли, сколько будет беды и боли (Б.Слуцкий). 3. Тетрадь изведу, но оставлю преданье, и выверну душу, и счеты сведу в бреду и ознобе на койке в аду (Ю.Мориц). 4. Тут не отделаться дешево, как бы ни крался в обход: на смех подымут прохожего чудища, каменный сброд. Выход – молчанье упорное. Эхо! Язык придержи! (Н.Матвеева). 5. Бродит оно и слоняется, катится с места в карьер и головой прислоняется к смутным воротам пещер (Н.Матвеева). 6. Аристократ и варвар заодно. Их жесты, разумеется, не схожи, но пить из дамской туфельки вино и лаптем щи хлебать – одно и то же (Н.Матвеева).
Предмет: Математика, автор: aliyevasabina299