Предмет: Русский язык, автор: marilaakw

20. Спишите слова, вставляя одну из указанных букв. Обоснуйте свой
выбор.
Б или п? Голу..ка², коро..ка, скри..ка, ги..кий.
В или ф? Верё..ка, ло..кий, выши..ка, ше..ский.
Г или к? Сапо.., пото.., вра.., дру.., подви.., но..ти.
Д или м? Селё..ка, ре..кий, ме..кий, моло..ьба.
ж или ш? Но..ка, варе..ка, ладо..ка, руба..ка.
3 или с? Ука..ка, ко..ьба, дер..кий, про..ьба.

Ответы

Автор ответа: milovskayamilana
4

Если в слове есть парный согласный, то его можно проверить, подобрав такое проверочное слово, в котором после парного согласного будет стоять гласная.Б или п? Голубка - голубок,  коробка - коробочка, скрипка - скрипач, гибкий - гибок.В или ф? Верёвка - веревочка, ловкий - ловить, вышивка - вышивать, шефский - (нет) шефов.Г или к? Сапог - сапоги, поток - потоки, враг - враги, друг - (нет) друга, подвиг - подвиги, ногти - ноготок.Д или т? Селёдка - селедочка, редкий - редок, меткий - меток, молотьба - молотить.Ж или ш? Ножка - ноженька,  варежка- (нет) варежек, ладошка - (нет) ладошек, рубашка - рубашечка.3 или с? Указка - узок, косьба - косить, дерзкий- дерзок, просьба - просить.

Похожие вопросы
Предмет: Математика, автор: vn123227052012
Предмет: Українська мова, автор: dn9d7jdbwm
ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА НЕ С ИНТЕРНЕТА!!!!Був туманний ранок, над будинками висіла сіро-коричнева пелена. Мій компаньйон перебував у найкращому гуморі, без угаву говорив про кремонські скрипки та різницю між скрипками Страдіварі й Аматі. Я мовчав, бо похмура погода та сумна справа неабияк мене пригнічували.
— Ви наче й не дуже думаєте про роботу, яку взяли на себе, — не витримав я.
— Я ще не маю фактів, — відповів він. — А теоретизувати, не знаючи всіх обставин справи, — величезна помилка. Це впливає на безпомилковість висновків.
— Скоро Ви матимете факти, — мовив я. — Ось Брікстон-роуд, а це — той будинок.
— Правильно. Стій, кучере, стій!
Ми не доїхали до будинку ярдів сто, але за наполяганням Холмса решту шляху пройшли пішки.
Будинок № 3 по Лорістон-гарденс мав лиховісний і загрозливий вигляд. Це був один із чотирьох будинків, що стояли поряд, трохи відступивши від проїжджої частини вулиці; у двох із них хтось жив, ще два стояли порожніми. Останні світили трьома рядами сумних і понурих вікон, але за шибками, наче більма, де-не-де виднілися оголошення: «Здамо в найми». Маленькі палісадники із чахлою рослинністю відокремлювали ці будинки від вулиці; кожний із них перетинала вузька, жовтуватого кольору доріжка. Уночі пройшов дощ, і все було мокре. Палісадник перед будинком №3 було обгороджено цегляним муром із дерев’яним парканчиком зверху; біля муру стояв дебелий констебль, оточений невеличким гуртом ґаволовів, які витягували шиї та напружували очі в марній надії хоча б мигцем побачити, що саме відбувається в палісаднику.
Мені здавалося, що Шерлок Холмс негайно побіжить у будинок і порине у вивчення таємничої події. Та такого в його намірах і близько не було. З безтурботним виглядом він неквапливо прогулявся туди й назад по бруківці, байдужим поглядом ковзаючи по небу, по землі, по будинках навпроти й по дерев’яному парканчику. Повільно пройшовши до будинку доріжкою, він пильно дивився на землю. Двічі зупинявся, й один раз я побачив, як він усміхнувся та задоволено щось вигукнув. На мокрій глиняній доріжці було чимало слідів, адже полісмени багато по ній попоходили, і я не уявляв собі, як може мій компаньйон сподіватися щось на ній прочитати. Проте я вже мав докази його дивовижної спостережливості й був переконаний, що він побачить багато такого, що сховано від мене за сімома печатками.
Біля дверей будинку нас зустрів високий на зріст, із блідим обличчям і волоссям кольору соломи чоловік; кинувшись нам назустріч, він гаряче потиснув руку Холмсові.
— Як добре, що ви приїхали, — сказав він, — я залишив усе так, як було, ніхто нічого не чіпав (За А. Конаном Дойлом).

1) Визначте тему й головну думку тексту.
2) Поясніть лексичне значення виділених слів.