визначити якісний і кількісний склад молекули речовини і обчислити відносну молекулярну масу речовини: a) mg(oh) * 2 6) agcl * 2 b ba (no3)2 a) kmno * 4
8 класс помогите пожалуйста
Ответы
Відповідь:
визначити якісний і кількісний склад молекули речовини і обчислити відносну молекулярну масу речовини^
a) KMnO4
Mr[KMnO4] = Ar[K] + Ar[Mn] + Ar[O] * 4 = 39 + 55 + 16 * 4 = 158г/моль
Якісний склад KMnO4-молекула складається із атомів 3хімічних елементів:K,Mn,O
Кількісний склад:у складі молекули KMnO4:
До складу молекули KMnO4 входять 6атомів: 1атом калія(К),1атом карганцю(Mn),4атома кисню(О).
б)Ba(NO3)2
Mr[Ba(NO3)2]=Ar[Ba]+ Ar[N]* 2+Ar[O] *6 = 137 + 14 * 2 + 16 * 6 = 261г/моль
Якісний склад Ba(NO3)2-молекула складається із атомів 3хімічних елементів:Ва,N,O
Кількісний склад:у складі молекули Ba(NO3)2
До складу молекули Ba(NO3)2 входять 9атомів: 1атом барію(Ва), 2атома азоту (N),6 атомів кисню(О).
в)AgCl2
Mr[AgCl2] = Ar[Ag] + Ar[Cl] * 2 = 108 + 35.5 * 2 = 178.8г/моль
Якісний склад -молекула AgCl2 складається із атомів 2 хімічних елементів:Ag,Cl.
Кількісний склад:у складі молекули AgCl2
До складу молекули AgCl2 входять 3атома: 1атом аргентума-срібла(Ag), 2атома хлору (Cl).
г)MgOH2
Mr[MgOH2] = Ar[Mg] + Ar[O] + Ar[H] * 2 = 24 + 16 + 1 * 2 = 42г/моль
Якісний склад -молекулаMgOH2 складається із атомів 3 хімічних елементів:Mg,O,H.
Кількісний склад:у складі молекули MgOH2
До складу молекули MgOH2 входять 4атома: 1атом магнію(Мg), 1атом кисню(О), 2атома гідрогену (Н).
Пояснення