Предмет: Химия, автор: naursman

7.1.43. До 300 г розчину натрій хлориду з масовою часткою NaC1 0,1 додали
40 г цієї ж солі. Після цього розчин почали випарювати, доки його ма-са зменшилась удвічі. Визначте масову частку солі (%) в розчині, оде-ржаному після випарювання.

Ответы

Автор ответа: dobriakua
0

Дано:

m1 р-ну(NaCl) = 300 г

ω1(NaCl) = 0,1

m2(NaCl) = 40 г

m3 р-ну(NaCl) : m4 р-ну(NaCl) = 2 : 1

Знайти:

ω4(NaCl) - ?

Розв'язання:

1) m1(NaCl) = ω1 * m1 р-ну = 0,1 * 300 = 30 г;

2) m3(NaCl) = m1 + m2 = 30 + 40 = 70 г;

3) m3 р-ну(NaCl) = m1 р-ну + m2 = 300 + 40 = 340 г;

4) m4 р-ну(NaCl) = m3 р-ну / 2 = 340 / 2 = 170 г;

5) m4(NaCl) = m3(NaCl) = 70 г;

6) ω4(NaCl) = m4 * 100% / m4 р-ну = 70 / 170 = 0,41.

Відповідь: Масова частка NaCl становить 0,41.

Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: valdikvladislav
Предмет: Математика, автор: savelylysikov
Предмет: Математика, автор: Elizabethiosebashvil