Предмет: Українська мова, автор: lera85583

виконайте вправи . Дякую.​

Приложения:

Ответы

Автор ответа: gog41586
1

Відповідь:

  1. Грім гримить - хліб буде родить. (безсполучникове складне речення, ставимо тире тому що перша частина виражає умову (можна підставити сполучники коли, якщо: Якщо грім гримить, хліб буде родить). Схема: [  ] - [  ].
  2. Поглянь у себе: море там вирує, міниться і грає. (безсполучникове складне речення, ставимо двокрапку тому що друга частина пояснює, доповнює зміст першої частини; також ставимо кому при однорідних членах). Схема: [  ]: [  ].
  3. Дружба - як дзеркало: розіб'єш - не складеш. (безсполучникове складне речення, ставимо двокрапку, тому що друга частина пояснює та доповнює зміст першої; перше тире - при порівняльному звороті, який є іменною частиною складеного присудка, друге тире - між однорідними присудками) (*у даних випадках тире ставиться лише за бажанням автора, замість нього може також стояти кома). Схема: [  ]: [  ].
  4. Можна сказати б так: розкоші - короткочасні, гідність - вічна. (безсполучникове складне речення, ставимо двокрапку, тому що друга частина пояснює, доповнює зміст першої, ставимо два тире між підметом і присудком (за бажанням автора), ставимо кому між двома частинами складного речення, поєднаними сурядним зв'язком). Схема: [  ]: [  ], [  ].
  5. І добре синові: у нього є мати, і добре матері: у неї є син. (безсполучникове складне речення, ставимо двокрапки, тому що другі частини виражають причину того, про що говориться в першій, а також ставимо кому перед сполучником і, який поєднує дві частини складного речення, з'єднані сурядним зв'язком). Схема: [  ]: [  ], і [  ]: [  ].
  6. Я знаю: слабкість - це одна з диверсій. (безсполучникове складне речення, ставимо двокрапку між його частинами тому що друга частина пояснює, доповнює зміст першої, ставимо тире між підметом і присудком, тому що присудок виражений іменником і приєднується до підметом словом це). Схема: [  ]: [  ].
  7. Людина без імені - що сонце без світла: світло погасло - і сонця нема. (безсполучникове складне речення, ставимо двокрапку між його частинами тому що друга частина доповнює, пояснює зміст першої, ставимо перше тире між підметом і присудком, ставимо друге тире між двома іншими частинами, поєднаними сурядним зв'язком зі сполучником і, тому що відбувається швидка зміна подій). Схема: [  ]: [  ] - і [  ].
  8. Обернувся - місто на обрії стояло в бузковому серпанку. (безсполучникове складне речення, ставимо тире між його частинами тому що відбувається швидка зміна подій). Схема: [  ] - [  ].
Похожие вопросы
Предмет: Геометрия, автор: matvijeremenko