Предмет: Физика, автор: sulismanaliev95

Магнитный поток, пронизывающий квадратную рамку со стороной а=5 см, равен Ф=5·10^–4 Вб . Линии индукции перпендикулярны к плоскости рамки. Найти индукцию магнитного поля. А) 0,1 Б) 0,2 В) 0,3 Г) 0,4 Д) 0,5​

Ответы

Автор ответа: pgo37766
0

Ответ:

Б) 0,2

Объяснение:

Для нахождения индукции магнитного поля необходимо использовать формулу Ф = B * S, где Ф - магнитный поток, B - индукция магнитного поля, S - площадь поперечного сечения.

В данном случае, магнитный поток Ф = 5 * 10^(-4) Вб, а площадь поперечного сечения рамки S = a^2 = (0,05 м)^2 = 0,0025 м^2.

Теперь подставим известные значения в формулу Ф = B * S и найдем значение индукции магнитного поля:

5 * 10^(-4) Вб = B * 0,0025 м^2

B = (5 * 10^(-4) Вб) / 0,0025 м^2 = 0,2 Тл

Итак, индукция магнитного поля равна 0,2 Тл.

Ответ: Б) 0,2

Автор ответа: Abubachir555
0

Ответ: б) Удачи!!!!!!!!!!!!!!!

Приложения:
Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы, автор: Pypsik228335
Польский
Kuchnia pana Kleksa

Wszystkie sprawy organizacyjne w Akademii wykonywane były przez jej mieszkańców. Każdy z uczniów miał swoje obowiązki, a pan Kleks zajmował się gotowaniem. Adaś był jego pomocnikiem. W kuchni znajdowało się mnóstwo szkiełek w różnych kolorach, jadalnych farb i przeróżnych pędzelków, a także słój z płomykami świec i kolorowe proszki. Z pomocą tych składników profesor gotował dowolne dania. W niespełna 5 minut potrafił przyrządzić zupę pomidorową, gotową do podania w wazie. W podobny sposób była przygotowywana pieczeń, przy czym porcja była niewielka, dlatego pan Kleks powiększył ją pompką. Kolejnym daniem był kompot z agrestu, ale zrobiony z liści pelargonii i proszku agrestowego. Ostatecznie profesor przemalował go na kompot malinowy.

W nagrodę za pomoc w kuchni Adaś mógł sobie wybrać dowolne danie, na jakie tylko miał ochotę. W mgnieniu oka chłopiec otrzymał omlet, pierogi i mizerię. Pan Kleks w ramach obiadu zażył kilka pigułek na porost włosów i zagryzł je kwiatkiem, maczanym w różnych kolorach farb. Okazało się, że wiedzę na temat kolorowych kulinariów pan Kleks zdobył w Chinach, ucząc się do słynnego doktora Pai-Chi-Wo. To także od niego, dowiedział się wszystkiego na temat magii imion, dlatego do Akademii przyjmuje wyłącznie uczniów, których imiona zaczynają się na literę „a”, ponieważ takie osoby są zdolne i pracowite.Imię Mateusz z kolei oznacza pomyślność.

Popołudnie uczniowie spędzili w parku, na zabawie w poszukiwania skarbu. Adasiowi towarzyszył w tym zadaniu Artur. Zabrali ze sobą latarki, ostre noże, sznur i szkiełka (na wypadek, gdyby zgłodnieli) i ruszyli w największe chaszcze. W samym środku gęstwiny ujrzeli ogromną dziuplę we wnętrzu dębowego pnia. Udało im się do niej wdrapać. Wewnątrz ujrzeli schody w dół. Prowadziły do korytarza, którym doszli do sali oświetlonej zielonym światłem. Na środku stały 3 skrzynie. W pierwszej znajdowała się Królewna Żabka, która powiedziała, że kto jej dotknie, ten zamieni się w żabę. Poleciła zabrać chłopcom przedmioty z pozostałych skrzyń. W drugiej ukryty był gwizdek przenoszący w dowolne miejsce, a w trzeciej – kluczyk otwierający wszystkie zamki. Artur zagwizdał i chłopcy znaleźli się znów przed dębem, ale dziupla zniknęła.

Wrócili w miejsce zbiórki, sądząc, że przegrają zawody. Okazało się, że inni chłopcy znaleźli monety, skrzypce ze złotymi stronami, kubek z ametystu i inne rzeczy, jednakże pan Kleks uznał, że największe skarby przyniósł Adaś i Artur. Wszyscy chłopcy mogli zostawić dla siebie swoje znaleziska. Dodatkowo zwycięzcy dostali po piegu od pana Kleksa.
Прочитати та підготувати стислий переказ тексту
Предмет: Математика, автор: ksenkkka20