Марусі Богуславці присвячені оповідання Сидора Воробкевича, поема «Маруся Богуславка» Пантелеймона Куліша, історична драма Івана Нечуя-Левицького, романи Івана Багряного та Миколи Тютюнника. Постать Богуславки фігурує й у творах Ліни Костенко, Івана Драча, Бориса Грінченка.
Чому, на твою думку, цей образ користується такою популярністю в українському мистецтві? Аргументуй своє висловлювання. Обсяг роботи: від 12 речень.
Ответы
Відповідь: Образом Марусі Богуславки у фольклорі нашого народу, неординарною постаттю легендарної дівки-бранки, а дослідників спонукає вивчати й зіставляти. Так, Щурат у передмові до друку поеми в 1928 році «Кулішева «Маруся Богуславка» писав, що від попередників лиш дечим «запозичився» П. Куліш: «із поеми Згарського він узяв помисл уведення в поему попа-батька Марусі Богуславки; за Левицьким впровадив у поему матір її Инші особи, крім згаданих уже двох історичних, Османа й Кантеміра - це поетичні кремації самого Куліша»
Чому ж цей образ вважається таким важлвим, і чому користувався такою популярністю?
Образ Марусі Богуславки — це художній вимисел, але спирається він на дійсні факти. Літописи, усні перекази зафіксували чимало випадків, коли українські дівчата-лолонянки були дружинами турецьких вельмож, навіть султанів. Окремі з них, ризикуючи своїм життям, ішли на подвиги в ім'я своєї батьківщини.
Маруся Богуславка - справжня патріотка українського народу, героїня яка є прикладом для наслідування. На неї чекає кара, коли паша, в якого вона викрала ключі від темниці, повернеться додому. Та паша пробачає Марусі за здійснений нею вчинок, бо дуже любить дружину і дітей.
Творці думи виявили велику майстерність у створенні образу Марусі Богуславки та зображенні її героїчного вчинку, вміло побудували сюжет твору. Зі зворушливою ніжністю змальовується рідний край, куди якнайскоріше прагнуть повернутись невільники. Любовно змальований образ батьківщини будив почуття патріотизму, закликав любити і захищати рідну землю.
Пояснення: