СРОЧНО ПОМОГИТЕ ПОЖАЛУЙСТА ДАЮ 10 БАЛОВ Відомий український історик 1. Крип'якевич так писав про українське козацтво: <<У степах виробився оригінальний тип господарки, а в його обо роні нова воєнна організація; знов під впливом сеї господарки і у війні зі степовими ордами постала нова козацька суспільність, зі своїм окремим побутом і окремим світоглядом». Чи поділяєте ви цю думку? Наведіть факти, які її підтверджують або спростовують.
Ответы
Відповідь:
Крип'якевич називає причиною утворення козацтва економічне підґрунтя, що, на мою думку, є справедливим, оскільки уходництво було господарським промислом. Потреба в обороні господарства та нажитого майна спонукала до вироблення військових навичок та будівництва оборонних споруд, ефективних саме для природно-географічних умов степової частини України та пониззя Дніпра . Козакі мали окремий світогляд, зумовлений відчуттями свободи і небезпеки - тому козацтво найбільше цінувало рівність, повагу до старших, правдивість, відданість інтересам спільноти, хоробрість і звитягу.
Я вважа,що в умовах прикордоння сформувався формується своєрідний тип козака — людини, характерною рисою якої було поєднання в одній особі воїна і трудівника.
Умови життя ціх козаків були суворими й простими, вимагали фізичної витривалості, здатності витримувати холод і спеку, нестатки воєнного життя. Вони жили в саморобних куренях, одяг та взуття були простими та зручними.Їжа була невибагливою, але поживною. Козацьке життя було дуже насиченим, адже все вони робили своїми руками. Заняття різноманітними промислами поєднувалися з воєнною службою, лагодженням зброї і спорядження, приготуванням їжі, запасів для походів. По завершенні воєнних походів козацькі загони поверталися на відпочинок додому.