Предмет: Право, автор: vikysiya65

Професор права Ткачук вирішив подарувати своєму аспірантові Фельдману, до дня захисту ним дисертаційного дослідження, колекцію філософської літератури. Про своє рішення Ткачук повідомив рідних: дружину і дочку, а також написав листа аспірантові. До передачі колекції дарувальник помер. Дочка останнього відмовилась передати колекцію Фельдману і вимагала сплатити за неї 10 000 гривень. Фельдман не погодився сплачувати гроші, пославшись на лист, в якому вказувалось, що колекцію йому подаровано, тим більш що він захистив дисертацію до смерті свого наукового керівника і лише не встиг забрати колекцію. В свою чергу, дочка Ткачука послалась на заповіт свого батька, в якому було вказано, що вона є спадкоємцем всього майна. Фельдман звернувся з позовом до суду про витребування колекції книг у дочки Ткачука. 1. Хто зі сторін в даному випадку правий? 2. Чи буде прийнято позов до розгляду судом? 3. Яка форма встановлена для укладення договору дарування?​

Ответы

Автор ответа: zgreands
0
1. У даному випадку правомірність сторін потребує уточнення і розгляду в суді. Факт передачі колекції філософської літератури до моменту смерті Ткачука не був виконаний, але існують обгрунтування з обох сторін.
Фельдман посилається на лист Ткачука, в якому зазначено, що колекцію йому подаровано. Однак, варто враховувати, що письмовий доказ може бути спростований або його можна тлумачити по-різному.

Дочка Ткачука посилається на заповіт свого батька, в якому зазначено, що вона є спадкоємцем всього майна. Заповіт може мати юридичну силу, якщо він відповідає вимогам законодавства та був складений з дотриманням необхідних формальностей.

2. Позов Фельдмана до суду про витребування колекції книг у дочки Ткачука може бути прийнятий до розгляду судом. Суд вирішує спори між сторонами та оцінює докази, що їм надаються. У даному випадку, якщо Фельдман може представити достатні докази про намір Ткачука подарувати колекцію йому, суд може розглянути його позов.

3. Договір дарування, як правило, вимагає письмової форми. Однак, у певних випадках, коли мова йде про непередбачені законом малоцінні речі або невеликі побутові подарунки, письмова форма може бути виключена. В конкретному випадку варто звернутися до відповідних норм законодавства вашої країни щодо форми укладання договору дарування.
Похожие вопросы
Предмет: Биология, автор: lisswwwsw
Предмет: Математика, автор: NicoleWaterson
Предмет: Русский язык, автор: Andreychikyc
1. Сколько безличных предложений встречается в следующем сложном предложенин? (Знаки препинания не расставлены.) Когда из рук моих весло волною выбило меня крутило мучило несло безумие водоогня. (М. Петровых)

2. Какие типы односоставных предложений встречаются в следующем текстовом фрагменте?
Уже темнеет, когда возвращаемся в сторожку. (И. Шмелёв)
1) безличное, неопределённо-личное 2) безличное, определённо-личное 3) обобщённо-личное, определённо-личное
4) неопределённо-личное, определённо-личное


3. Какое сочетание слов является грамматической основой в одной из частей следующего сложноrо предложения? (Знаки препинания не расставлены.)
Один учёный немец сказал что всякий ребёнок достигая первых трёх лет жизни уже приобретает целую треть тех идей и познаний с которыми ляжет стариком в могилу. (Ф.М. Достоевский)
1) учёный немец сказал
2) всякий ребёнок приобретает 3) ляжет стариком в могилу
4) ляжет стариком​