Предмет: Физика,
автор: dimapro720
СРОЧНО!!! Для визначення коефіцієнту поверхневого натягу води учень використав піпетку, діаметр вихідного отвору якої дорівнює 2 мм. Яке значення поверхневого натягу одержав юнак, якщо в ході досліду він з’ясував, що об’єм 80 краплин води дорівнює 4 мл?
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
d = 2 мм = 2 * 10⁻³м
N = 80
V(Н2О) = 4 мл = 4 * 10⁻⁶м³
ρ(H2O) = 10³ кг/м³
Найти: σ - ?
Знайдемо маси води і краплини:
m(Н2О) = V(Н2О) * ρ(H2O) = 4 * 10⁻⁶ * 10³ = 4 * 10⁻³ кг
m(к) = m(Н2О)/N = 4 * 10⁻³/80 = 5 * 10⁻⁵ кг
Сила поверхневого натягу
Fпов. = σ * L , де L = πd => Fпов. = σ * πd
Сила тяжіння, яка діє на краплину
Fт. = m(к.) * g
Fпов. = Fт.
σ * πd = m(к.) * g
σ = (m(к) * g)/πd = 5 * 10⁻⁵ * 10/3,14 * 2 * 10⁻³ = 0,0796 Н/м = 79,6 мН/м
Похожие вопросы
Предмет: Другие предметы,
автор: andrey201022n
Предмет: Литература,
автор: lizastoian1504
Предмет: Химия,
автор: detgiorl
Предмет: Математика,
автор: fmahmudov08