Предмет: Химия,
автор: tana98005
Срочно!!!!!!
Обчисліть масу осаду, який утворюється при взаємодії 15г BaCl2 3 15г H2SO4
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Объяснение:
Дано:
m(BaCl₂) = 15 г
m(H₂SO₄) = 15 г
Найти: m(BaSO₄) - ?
Складемо РХР:
BaCl₂ + H₂SO₄ = BaSO₄↓ + 2HCl
Знайдемо кількістьречовини реагентів:
n(BaCl₂) = m(BaCl₂) /M(BaCl₂) = 15/208 = 0,07 моль
n(H₂SO₄) = m(H₂SO₄) /M(H₂SO₄) = 15/98 = 0,15 моль
З РХР бачимо, що n(BaCl₂) : n(H₂SO₄) = 1 : 1, а з умови
n(BaCl₂) : n(H₂SO₄) = 0,07 : 0,15 , тобто H₂SO₄ в надлишку, розрахунок ведемо по BaCl₂
n(BaCl₂) : n(BaSO₄) = 1 : 1 і звідси
n(BaSO₄) = n(BaCl₂) = 0,07 моль
М(BaSO₄) = 137 + 32 + 16 * 4 = 233 г/моль
m(BaSO₄) = n(BaSO₄) * М(BaSO₄) = 0,07 * 233 = 16,31 г
Похожие вопросы
Предмет: Українська література,
автор: vkolomiec2408
Предмет: Геометрия,
автор: hwm2dspbtc
Предмет: География,
автор: sushkovova2341
Предмет: Информатика,
автор: zhenyafedorisch