Предмет: Химия, автор: artuhanzela50081

Добрый день,помогите
Рассчитайте молярность 20%-ного раствора нитратной кислоты (1, 10 г/мл)

Ответы

Автор ответа: artyrarytyan
0
Молярность розчину визначається за формулою:

M = (маса речовини / молярна маса) / об'єм розчину (у літрах)

Спочатку знайдемо молярну масу нітратної кислоти (НNO3):

M(H) = 1 г / моль
M(N) = 14,007 г / моль
M(O) = 15,999 г / моль
Молярна маса HNO3 = M(H) + M(N) + 3*M(O) = 63,012 г / моль

Тепер знайдемо масу речовини, що міститься у 1 літрі розчину:

20% - тобто 20 г речовини міститься в 100 г розчину.
Отже, маса речовини в 1 літрі (тобто в 1000 мл) буде рівна (20 г/100 г маса розчину) * 1000 мл = 200 г

Залишилося від числа 200 розділити на молярну масу HNO3 та об'єм розчину (у літрах):

M = (200 г / 63,012 г/моль) / 1 л = 3,177 моль/л

Отже, молярність 20% -ного розчину нітратної кислоти (HNO3) становить 3,177 моль/л.
Автор ответа: dobriakua
0

Дано:

ω(HNO3) = 20%

ρ р-ра(HNO3) = 1,10 г/мл

Найти:

См(HNO3) - ?

Решение:

1) Пусть V р-ра = 1 л = 1000 мл;

2) m р-ра(HNO3) = ρ р-ра * V р-ра = 1,10 * 1000 = 1100 г;

3) m(HNO3) = ω * m р-ра / 100% = 20% * 1100 / 100% = 220 г;

4) M(HNO3) = 63 г/моль;

5) n(HNO3) = m / M = 220 / 63 = 3,49 моль;

6) См(HNO3) = n / V р-ра = 3,49 / 1 = 3,49 М.

Ответ: Молярная концентрация HNO3 составляет 3,49 М.

Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: jojopka777
Предмет: Английский язык, автор: viktoriadm7710