Предмет: Химия, автор: marazmcsgo

1. (2,5 бали) У якій речовині масова частка Оксигену більша - у фосфор (V) оксиді чи нітроген
(V) оксиді? Зробіть необхідні розрахунки.


2. Визначте масу води, у якій необхідно розчинити 15 г солі, щоб отримати розчин
із масовою часткою солі 25 %.


3. У розчині масою 150 г із масовою часткою кислоти 60 % додатково розчинили
25 г кислоти. Обчисліть масову частку речовини (%) в розчині, який утворився.

Ответы

Автор ответа: dazzleraep
1
1. Фосфор(V) оксид (P4O10) має молекулярну масу 283,9 г/моль (4*30,97 для фосфору + 10*16,00 для оксигену). В цій молекулі маса оксигену становить 160 г/моль (10*16,00). Тому, масова частка оксигену в P4O10 = (160 / 283,9) * 100% = 56,4%.

Нітроген(V) оксид (N2O5) має молекулярну масу 108,01 г/моль (2*14,01 для нітрогену + 5*16,00 для оксигену). В цій молекулі маса оксигену становить 80 г/моль (5*16,00). Тому, масова частка оксигену в N2O5 = (80 / 108,01) * 100% = 74,1%.

Отже, масова частка оксигену більша в нітроген(V) оксиді.

2. Якщо ми хочемо отримати 25% розчин солі, то на 25 г солі припадає 75 г води. Звідси, якщо у нас є 15 г солі, то маса води, яку потрібно додати, буде: 15 г * (75 / 25) = 45 г.

3. В розчині масою 150 г масова частка кислоти становить 60%, тобто маса кислоти становить 0,60 * 150 г = 90 г. Коли ми додаємо ще 25 г кислоти, маса кислоти стає 90 г + 25 г = 115 г. Загальна маса розчину стає 150 г + 25 г = 175 г. Отже, нова масова частка кислоти становить (115 г / 175 г) * 100% = 65,7%.
Похожие вопросы
Предмет: Алгебра, автор: evavish
Предмет: Математика, автор: stereschenko08