Предмет: Українська література, автор: koloslenochka53

Аналіз повісті Шевченко Варнак, ДУЖЕ СРОЧНО!!!!!!!​

Ответы

Автор ответа: ledipolli7
0

Відповідь:Жанр — соціально-побутова поема

Автор – Тарас Шевченко

Рік написання – 1847

Тема – викриття антинародних дій поміщиків-кріпосників.

Пояснення:

Автор ответа: sc0urgethehedgehog
0

Ця повість, написана у 1843 році, розповідає історію пролисого хлопця-сироту Варнака, який живе в умовах кріпацтва на землі поміщика.

"Варнак" є однією з найбільш відомих творів Шевченка в прозі. Повість пронизана сильним гуманізмом, соціальною критикою та темами соціальної нерівності, жорстокості кріпосницького ладу та надії на визволення.

Основними темами повісті є боротьба за свободу та справедливість, віра в людський потенціал і прагнення до гідності. Шевченко втілює ці ідеї через образ Варнака, який волею долі опинився в жорстоких умовах кріпосництва. Варнак не втрачає надії та гідності навіть у найскрутніші моменти.

Шевченко розкриває внутрішній світ Варнака, його думки, почуття та боротьбу зі своєю участиною. Повість показує протистояння між людським достоїнством і системою кріпацтва, а також підтримку справи національного визволення.

"Варнак" також має художню цінність у своїй прозовій формі. Шевченко вміло використовує мову та описи, створюючи живі образи і передаючи емоції читачу.

Аналізуючи повість "Варнак", можна побачити величезний внесок Шевченка у розвиток української літератури та його боротьбу за свободу та справедливість. Варнак став символом опору і сили людського духу, а повість сама по собі стала важливим етапом в історії української літератури.

Похожие вопросы
Предмет: География, автор: InnaTop22
Предмет: Русский язык, автор: Uraaal
выписать однокоренные слова и формы одного из них
(1)Сейчас где бы я ни жил у меня нет и в помине той жаркой радос_ной тяги в город к_торая была в юности. (2)Наоборот я все чаще и чаще чу_ствую что мне не хвата_т дедушкиного дома.         (3)Может быть потому что дедушкиного дома уже нет – старые ум_рли а м_лодые п_реехали в город или поближе к нему. (4)А когда он был все (не)хватало врем_ни бывать там чаще я его все оставлял про з_пас. (5)И вот теперь там (н_)кого нет и мне кажется что я ограблен что какой(то) мой главный корень _брублен.         (6)Даже если я там бывал редко самой своей ж_знью своим очажным дымом доброй тенью своих д_ревьев он п_могал мне (из)дали делал меня смелей и увере_ей в себе. (7)Я был почти (не)уязвим потому что часть моей ж_зни мое начало шумело и жило в горах. (8)Когда человек ощущает свое начало и свое продолжение он щедрей и правильней ра_пол_гает своей ж_знью и его трудней ограбить потому что он не все свои бога_ства держит при себе.         (9)Мне не хватает дедушкиного дома с его большим з_леным двором со старой яблоней (обнимая ее ствол, лезла к вершине могучая виноградная лоза) с з_леным шатром гре_кого ореха.         (10)Сколько (не)дозрелых яблок по_бивали мы с нашей старой яблони сколько (не)дозрелых орехов покрытых толстой з_леной кожурой с еще нежной скорлупой с еще не загусте_шим ядрышком внутри!         (11)Мне не хватает просторной кухни в дедушкином доме с ее земля_ым полом с большим жарким очагом с дли_ой тяжелой скамьей, стоящей у очага. (12)На ней мы сидели по вечерам и слушали бе_конеч_ные охотничьи ра_сказы или ра_сказы о ра_рытых кладах в старых крепостях.       (13)Мне (не)хватает вечерней п_реклички женщин с холма на холм или с котловины в гору или с горы в ложбину.         (14)Как одинок как чист женский голос в х_лодеющем вечернем воздухе!         (15)Я все чаще и чаще чу_ствую что мне (не)хвата_т дедушкиного дома. (По Ф. Искандеру)