Предмет: Экономика,
автор: bogdannbortniak
В цеху 10 верстати. Норма часу на обробку виробу 12 нормо-годин. Режим роботи двозмінний,
тривалість зміни 8.1 год. У році 240 робочі дні. Регламентовані простої обладнання в ремонті
становлять 10%. Коефіцієнт використання потужності 5. Визначити виробничу потужність цеху і його
виробничу програму.
Ответы
Автор ответа:
0
Для визначення виробничої потужності цеху спочатку необхідно знайти загальну тривалість робочого часу протягом року.
Загальна тривалість робочого часу в році:
240 робочих днів * 8.1 години/день = 1944 години
Тепер можна визначити виробничу потужність цеху, використовуючи наведену формулу:
Виробнича потужність = Кількість верстатів * Норма часу на обробку виробу * Коефіцієнт використання потужності
В даному випадку:
Кількість верстатів = 10
Норма часу на обробку виробу = 12 нормо-годин
Коефіцієнт використання потужності = 5
Виробнича потужність = 10 * 12 * 5 = 600 нормо-годин
Отже, виробнича потужність цього цеху становить 600 нормо-годин.
Тепер можна визначити виробничу програму, використовуючи формулу:
Виробнича програма = Виробнича потужність * (1 - Відсоток простоїв / 100)
В даному випадку:
Відсоток простоїв = 10%
Виробнича програма = 600 * (1 - 10/100) = 600 * 0.9 = 540 нормо-годин
Отже, виробнича програма цього цеху становить 540 нормо-годин.
Загальна тривалість робочого часу в році:
240 робочих днів * 8.1 години/день = 1944 години
Тепер можна визначити виробничу потужність цеху, використовуючи наведену формулу:
Виробнича потужність = Кількість верстатів * Норма часу на обробку виробу * Коефіцієнт використання потужності
В даному випадку:
Кількість верстатів = 10
Норма часу на обробку виробу = 12 нормо-годин
Коефіцієнт використання потужності = 5
Виробнича потужність = 10 * 12 * 5 = 600 нормо-годин
Отже, виробнича потужність цього цеху становить 600 нормо-годин.
Тепер можна визначити виробничу програму, використовуючи формулу:
Виробнича програма = Виробнича потужність * (1 - Відсоток простоїв / 100)
В даному випадку:
Відсоток простоїв = 10%
Виробнича програма = 600 * (1 - 10/100) = 600 * 0.9 = 540 нормо-годин
Отже, виробнича програма цього цеху становить 540 нормо-годин.
Похожие вопросы
Предмет: Физика,
автор: fendi1416
Предмет: Алгебра,
автор: astadnik325
Предмет: Математика,
автор: ciganenkohristina
Предмет: Геометрия,
автор: nikitabay
Предмет: Английский язык,
автор: nadezdamuzraeva