Предмет: Физика,
автор: masabezuglaa967
На продовженні осі тонкого стрижня на відстані 10 см від його кінця знаходиться точковий заряд 0,1 мкКл. Стрижень заряджений з лінійною густиною заряду 1 нКл/см, його другий кінець іде у нескінченність. Визначити силу взаємодії стрижня і заряду.
Ответы
Автор ответа:
0
Ответ:
Спочатку знайдемо напруженість електричного поля на відстані 10 см від кінця стрижня. Для цього використовуємо формулу для напруженості електричного поля від зарядженого дроту: E = k*λ/r, де λ - лінійна густина заряду.
Підставляємо значення: k = 9*10^9 Н*м^2/Кл^2, λ = 1 нКл/см = 1*10^-12 Кл/см, r = 0.1 м. Отримуємо: E = (9*10^9)*(1*10^-12)/0.1 ≈ 9*10^5 В/м.
Тепер можемо обчислити силу взаємодії між зарядом і стрижнем за формулою: F = q*E, де q - заряд точкового заряду.
Підставляємо значення: q = 0.1 мкКл = 1*10^-7 Кл, E = 9*10^5 В/м. Отримуємо: F = (1*10^-7)*(9*10^5) ≈ 0.09 Н.
Отже, сила взаємодії між стрижнем і точковим зарядом дорівнює близько 0.09 Н.
Похожие вопросы
Предмет: История,
автор: youliaovcharenko2009
Предмет: Математика,
автор: sunkovakata6
Предмет: Математика,
автор: nikitakrabikrahman
Предмет: Математика,
автор: Dima3545
Предмет: Английский язык,
автор: zaiiika221