Предмет: Химия,
автор: andreykyu
Металічний алюміній одержують у промисловості
з розплавленого алюміній оксиду. Використовуючи схему 2Al2O3 - 4Al + 3O2, визначте масу алюмінію, який можна добути з 25,5 кг алюміній оксиду, якщо практичний вихід алюмінію складає 95% (за масою).
Ответы
Автор ответа:
1
Дано:
Маса алюміній оксиду (Al2O3) = 25.5 кг
Практичний вихід алюмінію = 95% (за масою)
За реакцією: 2Al2O3 → 4Al + 3O2
Коефіцієнт стехіометрії між Al2O3 і Al: 2:4 (1:2)
Це означає, що для кожних 2 молекул Al2O3 утворюються 4 молекули Al.
Молярна маса Al2O3:
M(Al2O3) = 2 * M(Al) + 3 * M(O)
M(Al2O3) = 2 * 26.98 g/mol + 3 * 16.00 g/mol
M(Al2O3) = 101.96 g/mol
Маса алюмінію, який можна добути з 25.5 кг Al2O3:
Маса Al = (Маса Al2O3 * Коефіцієнт стехіометрії Al) * (Практичний вихід алюмінію / 100)
Маса Al = (25.5 kg * (4/101.96)) * (95 / 100)
Маса Al = 0.9946 * 0.95 * 25.5 kg
Маса Al ≈ 24.0 kg
Отже, маса алюмінію, який можна добути з 25.5 кг алюміній оксиду при практичному вихіді алюмінію 95%, становить близько 24.0 кг.
Маса алюміній оксиду (Al2O3) = 25.5 кг
Практичний вихід алюмінію = 95% (за масою)
За реакцією: 2Al2O3 → 4Al + 3O2
Коефіцієнт стехіометрії між Al2O3 і Al: 2:4 (1:2)
Це означає, що для кожних 2 молекул Al2O3 утворюються 4 молекули Al.
Молярна маса Al2O3:
M(Al2O3) = 2 * M(Al) + 3 * M(O)
M(Al2O3) = 2 * 26.98 g/mol + 3 * 16.00 g/mol
M(Al2O3) = 101.96 g/mol
Маса алюмінію, який можна добути з 25.5 кг Al2O3:
Маса Al = (Маса Al2O3 * Коефіцієнт стехіометрії Al) * (Практичний вихід алюмінію / 100)
Маса Al = (25.5 kg * (4/101.96)) * (95 / 100)
Маса Al = 0.9946 * 0.95 * 25.5 kg
Маса Al ≈ 24.0 kg
Отже, маса алюмінію, який можна добути з 25.5 кг алюміній оксиду при практичному вихіді алюмінію 95%, становить близько 24.0 кг.
Похожие вопросы
Предмет: Английский язык,
автор: vikkazigun2004
Предмет: Литература,
автор: gulmira55587
Предмет: Математика,
автор: spidra40
Предмет: Геометрия,
автор: max1420
Предмет: Биология,
автор: Princessa2024